Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) նախագահ Արտակ Շաբոյանը դեկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետություն:
Հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի, եւ ԼՂՀ  հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի եւ աշխատակազմի հետ:
Համաձայն նախորդ տարի կնքված համագործակցության հուշագրի, կողմերը համագործակցում են ՀՀ-ում եւ ԼՂՀ-ում մրցակցային միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերի իրականացման շուրջ:
ՏՄՊՊՀ պատվիրակության կազմում են նաեւ Հանձնաժողովի անդամ Սլավա Պետրոսյանը եւ Աշխատակազմի ղեկավար` Տիգրան Խեչոյանը:

Председатель государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Артак Шабоян 12 декабря отправится с рабочим визитом в Нагорно-Карабахскую Республику.
Как сообщили Новости-Армении-NEWS.am в пресс-службе комиссии, в рамках визита предусмотрены встречи с президентом НКР Бако Саакяном, премьер-министром Араиком Арутюняном, а также с председателем и аппаратом комиссии, регулирующей общественные услуги и экономическую конкуренцию.
В соответствии с подписанным в прошлом году меморандумом, стороны сотрудничают в вопросе реализации шагов по улучшению конкурентной среды в Армении и НКР.
В состав делегации Армении также входят член комиссии по защите экономической конкуренции Слава Петросян и руководитель аппарата Тигран Хечоян.