Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) նախագահ Արտակ Շաբոյանը դեկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետություն:
Հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի, եւ ԼՂՀ  հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի եւ աշխատակազմի հետ:
Համաձայն նախորդ տարի կնքված համագործակցության հուշագրի, կողմերը համագործակցում են ՀՀ-ում եւ ԼՂՀ-ում մրցակցային միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերի իրականացման շուրջ:
ՏՄՊՊՀ պատվիրակության կազմում են նաեւ Հանձնաժողովի անդամ Սլավա Պետրոսյանը եւ Աշխատակազմի ղեկավար` Տիգրան Խեչոյանը:

YEREVAN. – On December 12, Artak Shaboyan, Chairman of the Armenian State Commission for the Protection of Economic Competition (ASCPEC), will head to the Nagorno-Karabakh Republic (NKR), on working visit.
During his stay, meetings are scheduled with NKR President Bako Sahakyan, NKR PM Arayik Harutyunyan, and chairman and staff members of NKR Regulatory Commission for Public Services and Economic Competition.
In line with the memorandum of cooperation, which was signed past year, the parties are cooperating in the implementation of steps toward improving the competitive climate in Armenia and NKR, ASCPEC Press Service informed Armenian News-NEWS.am.