ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցն ԱՄՆ պետքարտուղարության կողմից կազմակերպված ԱՄՆ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարների պատվին կայացած ընդունելության ընթացքում զրույց է ունեցել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։
Դեսպան Մակունցը շնորհակալություն է հայտնել պետքարտուղար Բլինքենին համատեղ երկկողմ արդյունավետ աշխատանքի և Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու կայունությանն աջակցելու համար։
Երախտագիտություն հայտնելով պետքարտուղարին իր ակտիվ ներգրավվածության համար՝ դեսպանը նշել է, որ նույն կերպ հանձնառու է ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների խորացման աշխատանքները շարունակել նոր ձևավորվող վարչակազմի հետ։

Armenian Ambassador Lilit Makunts had an interaction with US Secretary of State Antony Blinken during the reception for Chiefs of Mission organized by the US Department of State, informs the Embassy of Armenia to the United States.
Ambassador Makunts thanked Secretary Blinken for the productive bilateral work together and for supporting peace and stability in the South Caucasus region.
Expressing gratitude to the Secretary for his strong engagement, the Ambassador mentioned that she equally looks forward to continuing deepening bilateral relations between Armenia and the United States with the incoming US administration.