Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին Մոսկվայում մասնակցել է կապիտալ վերանորոգված «Հայաստան» խանութի վերաբացման հանդիսավոր արարողությանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը նշել է, որ խանութը ոչ միայն պահպանել է իր պատմական տեսքը, այլ նաեւ դարձել ժամանակակից պահանջներին ավելի համապատասխանող մի վայր, որի գործունեությունը դրական է ազդում Մոսկվայում հայրենական ապրանքների ու հայ մշակույթի ներկայացման վրա: Նախագահը կարեւորել է նաեւ խանութում Արցախում արտադրված ապրանքների տեսականու ընդլայնման խնդիրը:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Օլեգ Եսայանը, ԼՂՀ նախագահի խորհրդական Արմեն Իսագուլովը, ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը եւ ՌԴ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանը:

STEPANAKERT. - Nagorno-Karabakh Republic (NKR) President Bako Sahakyan attended, in Moscow on Wednesday, official reopening of the Armenia Store, after its general remodeling.
Bako Sahakyan noted that the Shop not only preserved its historical appearance, but it also became a more modern place, whose activities had a positive impact on introducing domestic Armenian production and national culture to Moscow. The President also underscored the need to expand the variety of Karabakh products being sold at the Store.
Armenia’s Ambassador to the Russian Federation, Oleg Yesayan, NKR President’s adviser, Armen Isagulov, Head of the Central Information Department of the office of NKR President, David Babayan, and NKR Permanent Representative for the Russian Federation, Albert Andryan, also partook at the event, Central Information Department of the Office of NKR President informed Armenian News-NEWS.am.