Կնեսետի կրթության հանձնաժողովը հավանություն կտա Ցեղասպանության մասին օրինագծին: Այսօր` դեկտեմբերի 23-ին, լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել ՀՅԴ Հայ դատի եւ քաղաքական հարցերի գրասենյակի ղեկավար Կիրո Մանոյանը: Նշենք, որ հարցի քննարկումը նշանակված է դեկտեմբերի 26-ին:
Մանոյանի կարծիքով, քննարկմանը մասնակցելու է նաեւ օրինագծի կողմնակից, Կնեսետի նախագահ Ռաուվեն Ռիվլինը: «Կարծում եմ` հանձնաժողովը դրական որոշում կկայացնի, եւ նախագիծը կհայտնվի Կնեսետի օրակարգում, հաշվի առնելով, որ խորհրդարանում շատերն են կողմ արտահայտվել, Թուրքիայի եւ Իսրայելի հարաբերությունների սրումից թե առաջ, թե հետո»,- ասել է Մանոյանը:
«Կարծում եմ` կրթության հանձնաժողովում հնչած տեսակետներն ավելի համարժեք կլինեն իսրայելական հասարակության կարծիքին, որ մեծամասամբ հանդես է գալիս Ցեղասպանության ճանաչման օգտին»,- ասել է Մանոյանը:

YEREVAN.- Israeli Knesset’s education committee will approve bill on recognition of the Armenian Genocide, head of Armenian Cause bureau (Hay Dat) ARF Dashnaktsutyun Giro Manoyan told journalists on Friday.
“I think the committee will make a positive decision and the bill will include Knesset’s agenda, talking into account the fact that MPs supported the bill before and after chill in Israeli-Turkish relations,” he said.
Manoyan considers views of the Israeli society, with a majority standing for Genocide recognition, will be voiced during the committee debate.