Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը սոցիալական ցանցերում խոսել է Իսրայելի կողմից Իրանին հասցված հարվածների մասին՝ ասելով, որ Ֆրանսիան «բազմիցս դատապարտել է Իրանի շարունակական միջուկային ծրագիրը և ձեռնարկել է բոլոր անհրաժեշտ դիվանագիտական միջոցները ի պատասխան»։
«Ամբողջ տարածաշրջանում կայունությանը սպառնալուց խուսափելու համար ես կոչ եմ անում բոլոր կողմերին ցուցաբերել առավելագույն զսպվածություն և թուլացնել լարվածությունը։ Այսօր առավոտյան Իրանին և նրա միջուկային ծրագրին Իսրայելի կողմից հասցված հարվածներից հետո ես հրավիրեցի Ազգային պաշտպանության և անվտանգության խորհուրդ։ Կձեռնարկվեն բոլոր անհրաժեշտ քայլերը՝ մեր քաղաքացիներին և տարածաշրջանում մեր դիվանագիտական և ռազմական առաքելություններին պաշտպանելու համար։
Կձեռնարկվեն նաև բոլոր միջոցները՝ մեր ազգային տարածքի և մեր հայրենակիցների պաշտպանությունն ապահովելու համար։ Ֆրանսիան պատրաստ է համագործակցել իր բոլոր գործընկերների հետ՝ Մերձավոր Արևելքում լարվածության թուլացումը խթանելու համար։ Այսօր ես զրուցել եմ Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգի, Հորդանանի թագավորի, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի, Կատարի էմիրի, Գերմանիայի կանցլերի, Միացյալ Թագավորության վարչապետի և Միացյալ Նահանգների նախագահի հետ։ «Տարածաշրջանում բոլորի համար խաղաղությունն ու անվտանգությունը պետք է մնան մեր առաջնորդող սկզբունքը», - գրել է Ֆրանսիայի նախագահը։

French President Emmanuel Macron went on X wrote about Israel's strikes on Iran, and noted that France "has repeatedly condemned Iran’s ongoing nuclear program and has taken all appropriate diplomatic measures in response."
"To avoid jeopardizing the stability of the entire region, I call on all parties to exercise maximum restraint and to de-escalate. Following the Israeli strikes on Iran and its nuclear program, I convened the National Defence and Security Council this morning. All necessary steps will be taken to protect our nationals and our diplomatic and military missions in the region.
All measures will also be implemented to ensure the protection of our national territory and our fellow citizens. France stands ready to work with all its partners to push for de- escalation in the Near and Middle East. Today, I spoke with the Crown Prince of Saudi Arabia, the King of Jordan, the President of the United Arab Emirates, the Emir of Qatar, the German Chancellor, the British Prime Minister, and the President of the United States. Peace and security for all in the region must remain our guiding principle," the French President added, in particular.