Իրանը լուրջ պատասխան հարված կհասցնի, հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
Նա սկզբնական հարվածներն անվանել է «շատ հաջողված», քանի որ դրանք ոչնչացրել են Իրանի գլխավոր շտաբի զգալի մասին և առաջատար միջուկային գիտնականներին։ Նա ընդգծել է, որ Իսրայելը ոչնչացրել է Նաթանզի գործարանը։
Ըստ Նեթանյահուի՝ կասկածներ կային Իսրայելի կարողությունների և այն գնի վերաբերյալ, որը նա ստիպված կլինի վճարել։
ԱՄՆ աջակցության հարցի վերաբերյալ Նեթանյահուն ասել է, որ կաբինետի նիստերի ժամանակ հույս ունի, որ Վաշինգտոնը կաջակցի Իսրայելին, «բայց մենք այլընտրանք չունենք»։
Նեթանյահուն ապահովել է ԱՄՆ աջակցությունն իր ամերիկացի գործընկերների հետ հանդիպումներում, որոնցից մի քանիսը գաղտնի են պահվում։
Իսրայելի վարչապետը շեշտել է, որ նախապես տեղեկացրել է Վաշինգտոնին։
Ըստ նրա՝ համաշխարհային առաջնորդները ճանաչում են Իսրայելի՝ Իրանից պաշտպանվելու իրավունքը: Նեթանյահուն նշել է, որ չգիտի, թե որքան կտևի գործողությունը։
Նա ընդունել է Ղոմ քաղաքի մոտ գտնվող Ֆորդո գործարանի հետ կապված խնդիրների լուծման դժվարությունը, սակայն հայտարարել է, որ չի մանրամասնի, թե ինչպես է Իսրայելը լուծելու այս խնդիրը։
Ըստ Նեթանյահուի՝ այս գործողության հաջողությունը, կազդի Գազայի հատվածում տեղի ունեցողի վրա և կարող է նոր դիմագիծ ստեղծել Մերձավոր Արևելքի համար։

“These could be very serious attacks, in waves,” he noted, as reported by The Times of Israel.
He called the initial strikes “quite successful,” as they affected a significant portion of Iran’s General Staff and leading nuclear scientists. According to him, Israel destroyed the facility in Natanz.
He acknowledged that there had been doubts regarding Israel’s capabilities and the cost it would incur.
On the matter of U.S. support, Netanyahu said that during cabinet meetings he hoped Washington would back Israel.
Netanyahu secured support from the U.S. during meetings with his American partners. He stated that Washington had been informed in advance.
According to him, world leaders recognize Israel’s right to defend itself against Iran. Netanyahu said he does not know how long the operation will last.
He acknowledged the difficulty of addressing issues related to the Fordow facility, located near the city of Qom, but said he would not go into detail about how Israel plans to handle the matter.
He added that the success of this operation will influence developments in the Gaza Strip and may shape a new reality in the Middle East.