Իսրայելը կրկին հարվածել է Իրանի միջուկային օբյեկտներին Ֆորդոյում՝ Ղոմ նահանգում։ Այս մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։
Նշվում է, որ չնայած երկու հրթիռային հարվածներին՝ Ֆորդոյի օբյեկտները այս պահի դրությամբ վնաս չեն կրել։
Ականատեսները հաղորդել են, որ պայթյուններից առաջացած ծուխ են տեսել երեք կետերում, որոնք մոտ են միջուկային օբյեկտներին։
Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Իրանին հինգշաբթի գիշերը։ Գործողության նպատակը Իսլամական Հանրապետության միջուկային օբյեկտներն էին։ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցրել ուրանի հարստացման օբյեկտներին Նաթանզում և Ֆորդոյում, հրթիռային բազաներին Կերմանշահում և Խորամաբադում, ինչպես նաև Թեհրանում, Իսպահանում, Թավրիզում և այլ խոշոր իրանական քաղաքներում։
Հարվածների հետեւանքով զոհվել են ԻՀՊԿ հրամանատար Հոսսեյն Սալամին, գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաղերին եւ այլ բարձրաստիճան զինվորականներ, միջուկային գիտնականներ։ Հաղորդվել է նաեւ Նաթանզի միջուկային օբյեկտում պայթյունների մասին։ Իրանական լրատվամիջոցների տվյալներով՝ Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, ավելի քան 300-ը՝ վիրավորվել։

It is noted that despite two missile strikes, the Fordow site has not sustained any damage so far.
On Friday night, Israel launched strikes on Iran. The objective of the operation was the Islamic Republic’s nuclear facilities. The Israeli Air Force struck uranium enrichment plants in Natanz and Fordow, missile bases in Kermanshah and Khorramabad, as well as targets in Tehran, Isfahan, Tabriz, and other major Iranian cities.
As a result of the attacks, IRGC commander Hossein Salami, Chief of the General Staff Mohammad Bagheri, commander of the IRGC Air Defense Base “Khatam al-Anbiya,” Major General Gholam-Ali Rashid, and other high-ranking military officials, as well as six nuclear scientists, were killed. Explosions were also reported at the Natanz nuclear site. According to Iranian agencies, 78 people were killed and more than 300 injured in the Israeli strikes.