Իսրայելն արդեն ոչնչացրել է իրանական բանակի բալիստիկ հրթիռների պաշարների «նշանակալի մասը» Իրանի դեմ հունիսի 13-ի գիշերը սկսված գործողության ընթացքում,  հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն իրանցի ժողովրդին ուղղված տեսաուղերձում, որը տարածել է նրա գրասենյակը։
«Վերջին 24 ժամվա ընթացքում մենք վերացրել ենք բարձրաստիճան զինվորական հրամանատարների, ավագ միջուկային ֆիզիկոսների, իսլամական ռեժիմի ամենակարևոր հարստացման կենտրոնը և նրա բալիստիկ հրթիռների զինանոցի զգալի մասը։ Հետագայում ավելի շատ բաներ կլինեն», -նշել է նա։

During the operation against Iran that began on the night of June 13, Israel has already destroyed a “significant portion” of the Iranian army’s ballistic missile stockpile. This was stated by Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu in a video address to the Iranian people, released by his office.
“In the past 24 hours, we have eliminated top military commanders, senior nuclear physicists, the Islamic regime’s most important uranium enrichment facility, and a significant part of its ballistic missile arsenal. There is more to come,” he said.