Իսրայելի պաշտպանության ուժերի վերջին տվյալներով՝ հակամարտության սկզբից ի վեր Իրանը Իսրայելի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 400 բալիստիկ հրթիռ և մոտ 1000 անօդաչու թռչող սարք, հաղորդում է Times of Israel-ը։
Բալիստիկ հրթիռներից 20-ից փոքր-ինչ ավելի հարվածել են Իսրայելի քաղաքային տարածքներին՝ պատճառելով մարդկային զոհերի և լայնածավալ ավերածությունների։ Իսրայելում զոհվել է 24 մարդ, վիրավորվել՝ ավելի քան 500-ը։
Ռազմական պաշտոնյաները նշում են, որ զոհերի թիվը շատ ավելի ցածր է, քան այն, ինչ Իսրայելի պաշտպանության բանակը կանխատեսել էր Իրանի դեմ գործողությունը պլանավորելիս։
Նշվում է, որ 1000 անօդաչու թռչող սարքերից Իսրայելի սահմաններ են հասել և մտել Իսրայելի օդային տարածք 200-ից պակաս, սակայն դրանք բոլորը կամ խափանվել են, կամ էլ չեն հասել Իսրայելի տարածք։

По последним данным армии обороны Израиля, с начала конфликта Иран запустил по Израилю более 400 баллистических ракет и около 1000 беспилотников, передает Times of Israel.
Из баллистических ракет чуть более 20 попали в городские районы Израиля, вызвав жертвы и обширные разрушения. В Израиле погибло 24 человека, более 500 получили ранения.
По словам военных чиновников, цифры потерь намного ниже тех, которые предполагала Армия обороны Израиля, когда планировала операцию против Ирана.
Отмечается, что из 1000 дронов менее 200 достигли границ Израиля и вошли в израильское воздушное пространство, однако все они были либо перехвачены, либо не достигли Израиля.