Իսրայելական «Մաարիվ» թերթի կողմից հրապարակված հարցման համաձայն՝ իսրայելցիների մեծամասնությունը աջակցում է ԱՄՆ նախագահ Թրամփի՝ Գազայի պատերազմը դադարեցնելու ծրագրին, չնայած շատերը կասկածում են դրա իրականացման հնարավորությանը։
«Լազար» հետազոտական ինստիտուտի կողմից անցկացված հարցումը ցույց է տալիս, որ իսրայելցիների 66%-ը աջակցում է Թրամփի ծրագրին, մինչդեռ միայն 11%-ն է դեմ դրան։ Հարցվածների քսաներեք տոկոսը նշել է, որ տեղյակ չէ դրա մասին։
Այնուամենայնիվ, իսրայելցիների միայն 14 տոկոսն է կարծում, որ գործարքն ունի հաջողության բարձր հավանականություն, մինչդեռ 41 տոկոսը կարծում է, որ այն ունի իրականացման որոշակի հավանականություն։
Երեսուն տոկոսը կարծում է, որ նախագիծը քիչ հավանականություն ունի հաջողության, մինչդեռ 15 տոկոսը անվստահ է։

According to a survey published by the Israeli newspaper Maariv, the majority of Israelis support US President Donald Trump's plan to end the Gaza war, but many doubt its feasibility.
The survey, conducted by the Lazar Institute of academic research, shows that 66 percent of Israelis support Trump's aforesaid plan, while only 11 percent oppose it. And 23 percent of the respondents said they were unaware of it.
But only 14 percent of Israelis believe this plan has a high probability of success, while 41 percent say it has some probability of success.