Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Սյունիքի մարզի նախկին մարզպետ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վահե Ալբերտի Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից` կնոջից՝ Էլիզաբեթ Պետրոսյանից, Վահե Հակոբյանի եղբայր Կարեն Հակոբյանից, Կարեն Հակոբյանի կնոջից, դստրերից և Վահե Հակոբյանի ծնողներից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 9 անշարժ գույք.
- 3 տրանսպորտային միջոց.
- 1 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
- 4 փոխառության պահանջի իրավունք՝ ընդհանուր 122 միլիոն 614 հազար դրամի չափով.
- 2 պարտատոմս՝ ընդհանուր 741 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով.
- 2 ավանդ՝ ընդհանուր 240 հազար ԱՄՆ դոլարի չափով.
- 4 միլիարդ 524 միլիոն 816 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 2 միլիարդ 814 միլիոն 926 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск, поданный Генеральной прокуратурой, о конфискации незаконно приобретенного имущества.
В частности, подан в суд иск о конфискации у бывшего губернатора Сюникской области, бывшего депутата Национального собрания Республики Армения Ваге Акопяна и связанных с ним лиц: его жены Елизаветы Петросян, брата Ваге Акопяна Карена Акопяна, жены Карена Акопяна, дочерей и родителей Ваге Акопяна в пользу Республики Армения:
9 объектов недвижимости.
3 транспортных средства.
1 доля в юридических лицах.
4 кредитных требования на общую сумму 122 миллиона 614 тысяч драмов.
2 облигации на общую сумму 741 тысячу долларов США.
2 депозита на общую сумму 240 тысяч долларов США.
4 миллиарда 524 миллиона 816 тысяч драмов как остаток незаконных средств.
2 миллиарда 814 миллионов 926 тысяч драмов, которые не оправданы законным доходом лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.