Իրանը, իբր, երկու անգամ փորձել է սպանել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, Newsmax-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Տեսեք, եթե հիշում եք, թե ինչ էր տեղի ունեցել պատերազմից առաջ, Իրանը Մերձավոր Արևելքում և աշխարհում գլխավոր բռնապետն էր։ Այն պետական ահաբեկչության գլխավոր հովանավորն էր բազմաթիվ մայրցամաքներում, այդ թվում՝ Արևմտյան կիսագնդում, այդ թվում՝ Վենեսուելայի և այլ երկրների հետ միասին», - հայտարարել է Նեթանյահուն։
Նա պնդել է, որ «հազարավորներ» են սպանվել և խեղվել Աֆղանստանում ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերից։ Նա նաև նշել է, որ Իրանը «ռմբակոծել է» ԱՄՆ դեսպանատները։
Նեթանյահուն պնդում է, որ Իրանը երկու անգամ փորձել է սպանել նախագահ Դոնալդ Թրամփին և «դեռևս» ցանկանում է դա անել։

Iran allegedly tried to kill US President Donald Trump twice, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said in an interview with Newsmax.
Before the war, Iran was the main dictator in the Middle East and in the world. It was the main sponsor of state terrorism on many continents, including in the Western Hemisphere, together with Venezuela and some other countries, Netanyahu said.
He claimed that “thousands” had been killed and maimed by improvised explosive devices in Afghanistan. He also noted that Iran had “bombed” US embassies.
Netanyahu claimed that Iran has tried to assassinate President Trump twice and still wants to do so.