ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն Լեա Գուտիերեսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ֆինանսների նախարարությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են ինչպես ԱԶԲ գործող ծրագրերը Հայաստանում, այնպես էլ առաջիկայում իրականացվելիք նախագծերի պորտֆելը: Հանդիպման ընթացքում նախարար Հովհաննիսյանը առանձնահատուկ ընդգծել է ԱԶԲ-ի հետ երկու տասնամյակ ձգվող արդյունավետ համագործակցության կարևորությունը և Հայաստանի զարգացման ռազմավարական առաջնահերթությունների շուրջ երկխոսության ընդլայնման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ շարունակելու սերտ համագործակցությունը Հայաստանի տնտեսական կայունությունն ամրապնդելու և զարգացման ռազմավարական օրակարգն առաջ մղելու ուղղությամբ:

Armenian Minister of Finance Vahe Hovhannisyan received a delegation led by Leah Gutierrez, Director General of the Central and West Asia Department of the Asian Development Bank (ADB).
The parties discussed both ADB’s ongoing programs and the portfolio of projects to be implemented in the near future in Armenia, the Ministry of Finance of Armenia informed Armenian News-NEWS.am. During the meeting, Minister Hovhannisyan particularly emphasized the importance of Armenia’s two-decade-long effective cooperation with ADB and the need to expand the dialogue on the country’s strategic development priorities.
At the end of the meeting, the parties reaffirmed their commitment to continue close cooperation to strengthen the economic stability and advance the strategic development agenda of Armenia.