ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն Լեա Գուտիերեսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ֆինանսների նախարարությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են ինչպես ԱԶԲ գործող ծրագրերը Հայաստանում, այնպես էլ առաջիկայում իրականացվելիք նախագծերի պորտֆելը: Հանդիպման ընթացքում նախարար Հովհաննիսյանը առանձնահատուկ ընդգծել է ԱԶԲ-ի հետ երկու տասնամյակ ձգվող արդյունավետ համագործակցության կարևորությունը և Հայաստանի զարգացման ռազմավարական առաջնահերթությունների շուրջ երկխոսության ընդլայնման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ շարունակելու սերտ համագործակցությունը Հայաստանի տնտեսական կայունությունն ամրապնդելու և զարգացման ռազմավարական օրակարգն առաջ մղելու ուղղությամբ:

Эффективное сотрудничество с Азиатским банком развития, охватывающее два десятилетия, имеет важное значение. Об этом заявил на встрече с делегацией во главе с генеральным директором департамента Центральной и Западной Азии АБР Леа Гутьеррес 1 апреля министр финансов Армении Ваге Ованнисян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства финансов, в ходе встречи стороны обсудили как текущие программы Азиатского банка развития в Армении, так и портфель проектов, которые будут реализованы в ближайшее время. Ованнисян упомянул о необходимости расширения диалога вокруг стратегических приоритетов развития Армении.
В конце встречи стороны подтвердили свою приверженность продолжению тесного сотрудничества – с целью укрепления экономической стабильности и продвижения стратегической повестки развития Армении.