«Առավոտ» թերթը գրում է. «Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը սեպտեմբերի 24-ին կայանալիք «Քելե լաո, քելե էրթանք մըր էրգիր» խորագրով համերգին Կոմիտաս եւ ընդհանրապես մի շարք հայերեն երգեր կկատարի գերմանաբնակ թուրք երգչուհի Լեման Շտեհնը:
Այս մասին «Առավոտին» տեղեկացրեց Հնագույն երաժշտության «Տաղարան» համույթի գեղարվեստական ղեկավար եւ դիրիժոր Սեդրակ Երկանյան:
Մաեստրոն հայտնեց, որ համերգին ընդառաջ՝ իրենց գործընկերներից մեկից իմացել է, որ կա այդպիսի թուրք երգչուհի, որը հայերեն է երգում եւ առաջիկայում այցելելու է Երեւան:
«Ինձ ասացին՝ արդյոք հնարավո՞ր է համատեղ ելույթի հնարավորությունը: Հետաքրքիր է, որ  լինելով ազգությամբ թուրք՝ նա ոչ միայն երգում է հայկական ժողովրդական երգեր, այլեւ իր նպաստն է բերում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործին»:

YEREVAN. – Germany-based Turkish singer Leman Stehn will perform several Armenian songs at the concert that will be held on September 24 in Yerevan, the capital city of Armenia, reported Aravot daily.
“Artistic director and conductor of ‘Tagharan’ [Armenian] Ancient Music Ensemble, Sedrak Yerkanyan, informed about this to Aravot.
“The maestro informed that, ahead of the concert, he had learned from one of their colleagues that there is a Turkish female singer who sings in Armenian and will soon visit Yerevan.
‘“They told me whether a joint performance was possible. Interestingly, [despite] being an ethnic Turk, she not only sings Armenian folk music, but also contributes to the deed of recognition of the Armenian Genocide,’” wrote Aravot.