Մավրիկիայից Փարիզ թռչող Air France ընկերության օդանավը վայրէջք է կատարել Քենիայի Մոմբասի օդանավակայանում այն բանից հետո, երբ օդանավում կասկածելի առարկա է հայտնաբերվել, հաղորդում է Tribune-ը։ http://tribune.com.pk/
Հաղորդվում է, որ օդանավի զուգարանում ռումբի նմանվող առարկա է հայտնաբերվել։ «Օդաչուն արտակարգ վայրէջքի թույլտվություն է խնդրել։ Վայրէջքը նորմալ է անցել, բոլոր ուղեւորներին տարհանել են»,-հայտարարել է ոստիկանության ներկայացուցիչ Չարլզ Օվինոն, հաղորդում է Gazeta-ն։
Ընդհանուր առմամբ, օդանավում եղել է 459 ուղեւոր եւ անձնակազմի 14 անդամ։ Անվտանգության ծառայություններն ուսումնասիրում են կասկածելի առարկան։

Самолет компании Air France, выполнявший рейс Маврикий — Париж, экстренно сел в аэропорту Момбасы в Кении после того, как на борту был обнаружен подозрительный предмет, пишет Tribune.
Сообщается, что в туалете был обнаружен предмет, похожий на бомбу. «Пилот запросил экстренную посадку после обнаружения в туалете похожего на бомбу устройства. Посадка прошла благополучно, все пассажиры были эвакуированы», — заявил представитель полиции Чарльз Овино, передает Gazeta. Всего на борту находились 459 пассажиров и 14 членов экипажа.