Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկում արտահոսքի պատճառով Երեւանի փոքր կենտրոնը ժ. 12.00-ից մինչեւ 15.00-ն ջրազրկված էր: NEWS.am-ի թղթակցին «Երեւան Ջուր» ընկերության ներկայացուցիչ Մուրադ Սարգսյանն ասաց, որ Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկում ջրի արտահոսք է նկատվել, հնարավոր վթարի ազդանշան է ստացվել: «Երեւան Ջուր» ընկերության վթարային խումբը մեկնել է դեպքի վայր»,- նշել է նա՝ հավելելով, որ վնասվել է 409 մմ տրամագծով խողովակը, որը բավական կարեւոր դերակատարում ունի քաղաքի կենտրոնի ջրամատակարարման գործում:
«Բնականաբար, իսկույն համապատասխան աշխատանքներ են սկսվել, եւ արդեն ժամը 15:00-ին ջրամատակարարումը վերականգնվել է», - ընդգծել է Մուրադ Սարգսյանը:
Նշենք, 2 օր առաջ քաղաքի կենտրոնի ջրամատակարարումը կրկին մի քանի ժամով դադարեցվել էր: Պատճառը եղել էր ջրի ճնշման կարգավորիչի անսարքությունը:

Малый центр Еревана оставался без воды с 12.00 до 15.00 из-за утечки на перекрестке улиц Абовяна и Корюна.
Как заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь компании «Ереван – джур» Мурад Саркисян, на перекрестке улиц Корюна и Абовяна была замечена утечка воды, получен сигнал о вероятности аварии. «Аварийная бригада компании «Ереван – джур» прибыла на место происшествия», - отметил он, добавив, что последняя обнаружила повреждение трубы диаметром 409 мм, которая играет довольно важную роль в водоснабжении центра города. «Естественно, сразу же начались соответствующие работы, и уже к 15:00 водоснабжение населения было восстановлено», - подчеркнул Мурад Саркисян.
Отметим, что два дня назад водоснабжение центра города вновь было приостановлено на несколько часов. Причиной этого стала техническая неполадка в работе регулятора давления воды.