Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն զվարճալի պրինտներով բազմագույն գուլպաների սիրահար է: Քաղաքական գործիչն այս կերպ է թուլացնում իր լուրջ գործնական օրերը: Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում Կանադայի վարչապետը ներկայացել է սեւ պուտերով երկնագույն գուլպաներով:
Հաջորդ օրը Կանադայի վարչապետը հագել էր դեղին բադիկներով զվարճալի գուլպաներ:
Իսկ ահա Կանադայի կանանց հարցերով նախարար Մարիամ Մոնսեֆը նախընտրում է անսովոր կոշիկը: Նրա սեւ կոշիկը զարդարում է թխկու տերեւը՝ Կանադայի խորհրդանիշը: Մոնսեֆն Իրանից է, չնայած երկար ժամանակ իրեն ծագումով Աֆղանստանից էր համարում:
Թրյուդոյին բազմիցս են նկատել պաշտոնական միջոցառումներին գուլպաների օրիգինալ ընտրությամբ, որոնց ժամանակ նախատեսված է հագուստի գործնական ոճը: Այսպես՝ օրինակ, ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին նա Անգելա Մերկելին է ցույց տվել Հյուսիսատլանյան դաշինքի  լոգոյով վարդագույն գուլպաները, իսկ իր իռլանդացի գործընկերոջ հետ պաշտոնական հանդիպմանը գնացել էր «Աստղային պատերազմներից» դրոիդներով բազմագույն գուլպաներով:

Премьер-министр Канады Джастин Тюдо любит разноцветные носки с забавными принтами. Таким образом политик разбавляет свои серые деловые будни. На Всемирном экономическом форуме, который сейчас проходит в Давосе, канадский премьер появился в голубых носках в черный горошек.
На следующий день канадский премьер был в носках с забавными желтыми утятами.
А вот канадский министр по вопросам женщин Мариам Монсеф сделала ставку на необычную обувь. Ее черные ботинки украшает кленовый лист - символ Канады. Монсеф из Ирана, хотя долгое время она считала себя уроженкой Афганистана.
Трюдо не раз был замечен в оригинальном выборе носков на официальные мероприятия, где предусмотрен деловой стиль одежды. Так, например, на саммите НАТО он демонстрировал Ангеле Меркель розовые носки с логотипом Североатлантического альянса, а на официальную встречу со своим ирландским коллегой пришел в разноцветных носках с дроидами из «Звездных войн».