Բանակի օրվա առթիվ, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսանի հրամանագրերով` ծառայության ընթացքում ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար մի խումբ զինծառայողներ և ազատամարտիկներ պարգևատրվել են Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևներով (ֆոտոռեպորտաժ):
Զինված ուժերի շարքային զինծառայողներ Մհեր Հովսեփյանը, Արամ Ճաղարյանը եւ սերժանտ Հայկ Քարամյանը հետմահու արժանացել են Մարտական ծառայության մեդալի:
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանձնել է պետական բարձր պարգևները եւ հանդես եկել ելույթով:

Ко Дню армии указом президента Армении Армена Саркисяна  группа военнослужащих и азатамартиков  была награждена высокими государственными наградами за мужество и преданность, проявленные во время службы (фоторепортаж).
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента Армении, рядовые военнослужащие Мгер Овсепян, Арам Джагарян и сержант Айк Карамян посмертно награждены медалью Боевой службы.
Армен Саркисян вручил награды на прошедшей в резиденции президента торжественной церемонии, где также выступил с речью.