Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնելուց ի վեր Վահե Գրիգորյանը չի մասնակցել ՍԴ որևէ նիստի։ Այս մասին NEWS.am–ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան հայտնեց Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։
Հարցին, թե դրանցից քանի՞սն են համարվել հարգելի, ՍԴ–ից պատասխանեցին, որ այդ նիստերով մասնակցության անհնարինության հարց չի եղել։
«Վահե Գրիգորյանը չի մասնակցել ՍԴ որևէ նիստի, այդ թվում՝ 10 դատաքննության, որոնցով առկա չի եղել մասնակցության անհնարինության հարց»,–ասված է մեզ ուղարկված պատասխանում։
Հիշեցնենք, որ Վահե Գրիգորյանը հունիսի 20–ին ՍԴ դատավորի պաշտոնը ստանձնելու երդման ժամանակ ԱԺ ամբիոնից հայտարարել էր, որ ստանձնում է ՍԴ նախագահի պաշտոնը, այն պարագայում, որ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցված չէին։
Այս հայտարարությանը հաջորդեցին ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաները, իսկ արդեն սեպտեմբերին Ազգային ժողովը շրջանառության մեջ դրեց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ որոշման նախագիծը։

Vahe Grigoryan hasn’t attended any session of the Constitutional Court ever since he assumed the position of judge of the Constitutional Court. This is what Chief of Staff of the Constitutional Court Edgar Ghazaryan told Armenian News-NEWS.am in response to an inquiry.
“Vahe Grigoryan hasn’t attended any session, including ten trials, and there was no issue of impossibility of attending,” this is stated in the inquiry.
When Vahe Grigoryan took an oath to assume the position of judge of the Constitutional Court on June 20, he declared from the podium of the National Assembly that he was assuming the position of President of the Constitutional Court when the powers of President of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan were not terminated.
This statement was followed by protests with the demand for Tovmasyan’s resignation, and in September, the National Assembly put into circulation the draft decision on terminating the powers of President of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan.