Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հասել է 108 մարդու, Newsgeorgia-ն: Մեկ օրվա ընթացքում վարակվածների թիվն աճել է 17-ով: Ընդ որում, առողջացել է COVID-19-եվ հիվանդ եւս մի քաղաքացի, այդպիսով, առողջացել է, ընդհանուր առմամբ, 21 մարդ:
Այս պահի դրությամբ հիվանդության ակտիվ դեպքերի թիվը 85 է: Կարանտինում շարունակում է 4995 մարդ մնալ, 278 մարդ գտնվում է հիվանդանոցում` բժիշկների հսկողության տակ:
Համաճարակաբանները նախազգուշացնում են, որ առաջիկա շաբաթներին վարակման դեպքերի թիվը կավելանա:
Վրաստանն այսօր անցել է համընդհանուր կարանտինի: Ժամը 21:00-ից 06:00-ը պարետային ժամ կսահմանվի, առանց համապատասխան անցագրի ոտքով եւ ավտոմեքենայով տեղաշարժվելն արգելվում է:
Հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը դադարեցվել է,  տաքսիներն իրավունք ունեն տեղափոխել երկուսից ոչ ավել ուղեւորի` միայն հետեւի նստատեղում: Թբիլիսի, Քութաիսի, Բաթումի, Փոթի, Զուգդիդի եւ Ռուսթավի մուտքի գործելիս տրանսպորտային միջոցները կախտահանվեն:
Բոլոր քաղաքացիները տնից դուրս գալիս պետք է պատրաստ լինեն ոստիկանությանն անձը հաստատող փաստաթղթեր ցույց տալ: 70 տարեկանից բարձր մարդկանց արգելվում է դուրս գալ. Նրան կարող են գնալ միայն մոտակա խանութներ կամ հիվանդանոց:

В Грузии количество инфицированных коронавирусной инфекцией достигло 108 человек, сообщает Новости-Грузия.
За сутки количество инфицированных увеличилось на 17.
При этом от COVID-19 вылечился еще один пациент, таким образом, количество выздоровевших пациентов достигло 21.
Активных случаев заболевания на этот момент – 85. В карантине остаются 4995 человек, а в стационаре под наблюдением врачей – 278.
Эпидемиологи предупреждают, что в следующие недели случаи инфицирования будут расти.
Грузия с сегодняшнего дня перешла на всеобщий карантин. С 21:00 до 06:00 будет действовать комендантский час – передвижение по городу запрещается пешком и на автотранспорте без соответсвующего пропуска.
Остановился общественный транспорт, такси имеют право перевозить не больше двух пассажиров и только на заднем сидении. Транспорт на въезде в Тбилиси, Кутаиси, Батуми, Поти, Зугдиди и Рустави будет проходить дезинфекцию.
Все граждане, выходя на улицу, должны быть готовы к тому, чтобы предоставить удостоверение личности полиции. Людям старше 70 лет запрещается выходить на улицу за исключением посещения близлежащего магазина, аптеки или больницы.