Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կորոնավիրուսի 1 դեպք է գրանցվել։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասացին համալսարանի լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
«Սեպտեմբերի 2-ին առաջին կուրսի մեկ ուսանող ջերմել է, տուն  են ուղարկել։ Նա  թեստավորվել է և հաստատվել է կորոնավիրուս։ Երեկ՝ սեպտեմբերի 8-ին, նույն կուրսում ևս մեկ ուսանող ջերմություն է ունեցել, և ամբողջ կուրսն ուղարկվել է տուն։ Տվյալ կուրսի դասապրոցեսը հիմա կազմակերպվում է հեռավար տարբերակով։ Դեպքի մասին պատշաճ տեղյակ է  պահվել Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնին։ Որևէ դասախոսի մոտ կորոնավիրուսով վարակման  դեպք չի հաստատվել»,- փոխանցեցին համալսարանից։

The Armenian State University of Economics has reported a coronavirus case, as reported the Media and Public Relations Department of the University to Armenian News-NEWS.am.
“On September 2, a first-year student had a fever and was sent home. The student has tested positive for COVID-19. On September 8, another first-year student had a fever, and all the first-year students were sent home. Classes are currently being held remotely. The National Center for Disease Control and Prevention has been properly notified. No professor has tested positive for COVID-19,” the University reported.