Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի դիմաց այսօր՝ հուլիսի 30–ին, ինքն իրեն հրկիզած տղամարդու վիճակը ծանր է, նա ստանում է համապատասխան բուժօգնություն։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասացին Այրվածքաբանության ազգային կենտրոնից՝ հավելելով, որ  հիվանդը վերակենդանացման բաժանմունքում է։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ժամը 12։30-ի սահմաններում Երեւանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի դիմացից տարբեր աստիճանի այրվածքներով Այրվածքաբանության կենտրոն է տեղափոխել մի քաղաքացու։
Թե ինչն է եղել պատճառը, որ նա Մարդու իրավունքների պատշտպանի գրասենյակի առջեւ ինքնահրկիզվել է, պարզվում է։ Փաստի առթիվ ոստիկանությունում  նյութեր են նախապատրաստվում։ Ոստիկանությունը պարզում է այդ քաղաքացու ինքնությունը։

The man who attempted to self-immolate in front of the Office of the Human Rights Defender of Armenia today is in critical condition and is receiving appropriate medical assistance. This is what representatives of the National Burns Center said during a conversation with Armenian News-NEWS.am, adding that the patient is at the reanimation unit.
A man attempted to self-immolate in front of the Ombudsman's Office in Yerevan today.
The emergency team of doctors on duty brought a man with burns of varying degrees from the territory opposite the office of the Ombudsman of Armenia to the National Burn Center.
Work is now underway to find out the reason for the incident. Police are preparing a report on the incident and are working to establish the identity of the citizen.