Ադրբեջանական SOCAR ընկերությունն Ուկրաինայում հատուկ նշանակության մեքենաների համար բենզինն անվճար է դարձրել։ Այս մասին haqqin.az-ին հայտնում են կառավարական աղբյուրներից։
Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը հրահանգավորել է Ուկրաինայի բենզալցակայաններին։ Հրահանգի համաձայն՝ շտապ օգնության մեքենաները, հրշեջ մեքենաները եւ այլ մարդասիրական առաքելություն իրականացնող տրանսպորտային միջոցները անվճար լիցքավորվում են Ուկրաինայի քաղաքներում գտնվող SOCAR բենզալցակայաններում:
Իր հերթին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը նավթամթերքի տեսքով օգնություն է խոստացել երկրին։
Ղրիմում ռուսաստանյան ռազմական օդանավակայանի շրջանում պայթյուն է տեղի ունեցել
Ջանկոյ-Թեոդոսիա ավտոճանապարհի Ջանկոյին հարող հատվածը ժամանակավորապես փակ է երթևեկության համար, կազմակերպվել է շրջանցիկ ճանապարհ
Ռուսաստանը հրթիռներ է արձակել Չեռնիգովի ուղղությամբ, կան զոհեր և վիրավորներ
Չեռնիգովի շրջանային վարչակազմի ղեկավար Վյաչեսլավ Չաուսը տեղի բնակիչներին արյուն հանձնելու կոչ է արել
ISW. Կիևին ԱՄՆ-ի օգնության հետաձգումը կարող է օգնել Ռուսաստանին ապագայում հաջողության հասնել մարտի դաշտում

Азербайджанская компания SOCAR в Украине сделала бензин для спецмашин бесплатным. Об этом haqqin.az сообщили в правительственных источниках.
Госнефтекомпания Азербайджана проинструктировала автозаправочные станции в Украине. Согласно инструкции, машины скорой помощи, пожарные машины и другой гуманитарный транспорт бесплатно заправляются на АЗС SOCAR в городах Украины.
В свою очередь, президент Украины Владимир Зеленский заявил, что президент Азербайджана Ильхам Алиев пообещал помощь стране нефтепродуктами.
Вице-канцлер Германии прибыл в Киев с необъявленным визитом
Даже на третьем году жестокой и незаконной российской захватнической войны Германия твердо стоит на стороне Украины…
Глава Европарламента Роберта Метсола призвала страны ЕС ускорить поставку средств ПВО Украине
Мы уже оказали Украине мощную политическую, дипломатическую, гуманитарную, экономическую и военную поддержку…
Власти сообщили об увеличении числа жертв удара по Чернигову
По состоянию на утро погибли 18 человек и 77 пострадали…
Палата представителей США обнародовала законопроект о помощи Украине
Джонсон ранее пояснил, что законопроект о дополнительном финансировании Украины предусматривает отход от безвозмездной передачи вооружений…