Հայաստանի փոխարտգործնախարար Կարինե Ղազինյանը դեկտեմբերի 7-ին ընդունել է Հայաստանում Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի նորանշանակ դեսպան պարոն Ժելկո Յանետովիչին` հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ փոխնախարար Ղազինյանը հույս է հայտնել, թե նոր դեսպանի նշանակումը կնպաստի Հայաստանի ու Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի համագործակցության ընդլայնմանը երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով:
Զրուցակիցները կարեւորել են երկու երկրների միջեւ փոխայցելությունների ակտիվացումը, առեւտրատնտեսական հարաբերությունների հետագա զարգացումը:
Դեսպանի խնդրանքով փոխնախարարն անդրադարձել է նաեւ հայ-թուրքական հարաբերություններին ու արցախյան հիմնախնդրի կարգավորմանն առնչվող վերջին զարգացումներին:

December 7, 2009 the newly appointed Ambassador of Bosnia and Herzegovina to Armenia Zelko Janjetovic presented his credentials to RA Deputy Foreign Minister Karine Ghazinyan.
She expressed hope that the appointment of a new Ambassador will contribute to the expansion of mutual cooperation between Armenia and Bosnia & Herzegovina in both bilateral and multilateral formats, RA MFA informed NEWS.am.
The officials made a point of intensification in organizing mutual visits as well as the further development of trade and economic relations.
RA Deputy Foreign Minister also referred to Armenia-Turkey reconciliation and recent developments in Karabakh conflict settlement.