Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին և Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Իվետ Կուպերը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը, հաղորդում է Mehr-ը։
Նախարարները կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային իրադարձությունների վերաբերյալ, հայտնել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը՝ առանց բանակցության լրացուցիչ մանրամասներ ներկայացնելու։
Այս հեռախոսազրույցը Թեհրանի և եվրոպական մայրաքաղաքների միջև վերջին շրջանի դիվանագիտական շփումների շարունակությունն էր։ Միևնույն ժամանակ, ջանքեր են գործադրվում Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև հրադադարի շուրջ բանակցությունների հերթական փուլը կազմակերպելու ուղղությամբ։

Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи и министр иностранных дел Великобритании Иветт Купер обсудили последнюю ситуацию в регионе в ходе телефонного разговора, сообщает Mehr.
Министры обменялись мнениями о региональных событиях, сообщило Министерство иностранных дел Ирана, не предоставив дополнительных подробностей беседы.
Этот звонок стал последним в серии дипломатических контактов между Тегераном и европейскими столицами. Усилия по проведению очередного раунда переговоров о прекращении огня между Ираном и США продолжаются.