Այսօր՝ մայիսի 28-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18։50-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ Սևան խոշորացված համայնքի վարչական բնակավայրերից մեկում 3 ժամից ավելի է՝ որոնում են գյուղի երեխաներին։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, տեղում պարզվել է, որ տեղեկությունը հավաստի է, և այդ գյուղի բնակիչները որոնում են տղա երեխաներ Ա․-ին և Մ․-ին։
Ամբողջ գյուղի բնակիչները, Սևանի համայնքային ոստիկանները, Գեղարքունիքի քրեական ոստիկանները, պարեկներն ու փրկարարները մի քանի ժամ որոնողական աշխատանքներ են իրականացրել տարբեր հատվածներում, և ժամը 20։10-ի սահմաններում փրկարարներն ու պարեկները երեխաներին ողջ և առողջ հայտնաբերել են գյուղի մանկապարտեզի ննջասենյակներից մեկում։

Чрезвычайное происшествие произошло сегодня, 28 мая, в Гегаркуникской области.
Примерно в 18:50 поступила оперативная информация о том, что в одном из административных населённых пунктов укрупнённой общины Севан уже более 3 часов ищут детей села.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, на месте выяснилось, что информация соответствует действительности, и жители этого села разыскивают мальчиков А. и М.
Жители всего села, сотрудники общинной полиции Севана, уголовной полиции Гегаркуникской области, патрульные и спасатели в течение нескольких часов проводили поисковые работы в разных местах, и примерно в 20:10 спасатели и патрульные обнаружили детей живыми и здоровыми в одной из спален сельского детского сада.