Իրանի զինված ուժերը Իսրայելին և նրա դաշնակիցներին նախազգուշացրել են, որ չեն հանդուրժի օկուպացիոն ռեժիմի շարունակվող վայրագությունները Լիբանանում։ Այդ մասին հայտարարել է բրիգադային գեներալ Աբոլֆազլ Շեհարչին, հաղորդում է Press TV-ն։
Նա նշել է, որ «երեխաներ սպանող սիոնիստական ռեժիմն» օգտվել է հրադադարից և բացահայտ ագրեսիա սանձազերծել Լիբանանի դեմ, ինչի հետևանքով զոհվել է ավելի քան 3000 անմեղ մարդ, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ։
«Այն ժամանակ, երբ արևմտյան երկրների ղեկավարները որդեգրել են լռության կամ մարդկության դեմ ուղղված այս հանցագործություններին աջակցելու դիրքորոշում, մենք նախազգուշացնում ենք դաժան սիոնիստական ռեժիմի առաջնորդներին և նրա կողմնակիցներին, որ Լիբանանի դեմ բարբարոսական հանցագործությունների շարունակումը Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի չեն թույլատրի»,- հավելել է նա։
Իսրայելը շարունակում է իր հարձակումները Լիբանանի վրա՝ չնայած կրակի դադարեցման ռեժիմին, որն ուժի մեջ է մտել ապրիլի 17-ին և ԱՄՆ միջնորդությամբ ընթացող բանակցությունների արդյունքում մայիսի 17-ից երկարաձգվել է 45 օրով։
Մարտի 2-ից ի վեր Իսրայելը լայնամասշտաբ հարձակում է իրականացնում Լիբանանի դեմ, որի հետևանքով զոհվել է ավելի քան 3400 մարդ, վիրավորվել՝ գրեթե 10 հազար 200-ը, և ավելի քան 1,6 միլիոն մարդ ստիպված է եղել լքել իր տունը։

Вооруженные силы Ирана предупредили Израиль и его союзников, что не потерпят продолжающихся злодеяний оккупационного режима в Ливане. Об этом заявил бригадный генерал Аболфазл Шехарчи, передает Press TV.
По его словам, «убивающий детей сионистский режим» воспользовался перемирием и развязал откровенную агрессию против Ливана, в результате чего погибло более 3 000 невинных людей, включая женщин и детей.
«В то время как правители западных стран заняли позицию молчания или поддержки этих преступлений против человечности, мы предупреждаем лидеров жестокого сионистского режима и его сторонников, что продолжение варварских преступлений против Ливана не будет допущено Вооруженными силами Исламской Республики Иран», — добавил он.
Израиль продолжает свои атаки на Ливан, несмотря на режим прекращения огня, который вступил в силу 17 апреля и был продлен на 45 дней, начиная с 17 мая, по итогам переговоров при посредничестве США.
Со 2 марта Израиль ведет масштабное наступление на Ливан, в результате которого погибло более 3 400 человек, получили ранения почти 10 200 и более 1,6 миллиона человек были вынуждены покинуть свои дома.