Երեքշաբթի վաղ առավոտյան Ամանի կենտրոնում ֆուտբոլային երկրպագուների բազմամարդ հավաքի ժամանակ տեղի ունեցած հրմշտոցի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել, ևս ութը՝ վիրավորվել։ Երկրպագուները դիտելուց են եղել Աշխարհի առաջնության Հորդանան-Ալժիր հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում է Հորդանանի լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով երկրի Հանրային անվտանգության վարչությանը (PSD)։
Դեպքը տեղի է ունեցել Հաշիմյան հրապարակում, որտեղ մեծ թվով երկրպագուներ էին հավաքվել՝ Հորդանան-Ալժիր խաղը դիտելու համար։ Խաղն ավարտվել է Հորդանանի պարտությամբ՝ 2:1 հաշվով։
Արտակարգ ծառայությունները ինը տուժածի են տեղափոխել հիվանդանոց այն բանից հետո, երբ հրապարակում տիրող ուժեղ բազմամարդությունն ու ամբոխի անկանոն շարժումը հանգեցրել են հրմշտոցի։
Տուժածներից մեկն ավելի ուշ մահացել է, իսկ մյուսները ստացել են թեթև և միջին ծանրության վնասվածքներ, ասված է հաղորդագրության մեջ։

Один человек погиб и восемь других получили ранения после давки во время многолюдного собрания болельщиков в центре Аммана, где они смотрели матч сборной Иордании на чемпионате мира против Алжира рано утром во вторник, сообщает Иорданское информационное агентство со ссылкой на Управление общественной безопасности страны (PSD).
Инцидент произошёл на площади Хашимит, где большое число болельщиков собралось в столице, чтобы посмотреть поражение Иордании от Алжира со счётом 2:1.
Экстренные службы доставили девять пострадавших в больницу после того, как сильная скученность и движение толпы на месте проведения привели к давке.
Один из пострадавших позже скончался, тогда как остальные получили лёгкие и среднетяжёлые травмы, говорится в сообщении со ссылкой на PSD.