Հունիսի 24-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի՝ Եվրոպայի հարցերով լիազոր նախարար Բենժամեն Հադադի հետ:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Բենժամեն Հադադը շնորհավորել է նախարարի տեղակալին Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների՝ ժողովրդավարական բարձր չափանիշներին համապատասխան անցկացվելու և հաղթանակի կապակցությամբ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացմանն ուղղված համատեղ աշխատանքները՝ ընդգծելով երկու երկրների ղեկավարների կողմից ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագրով նախատեսված առաջնահերթությունների հետևողական իրականացման և ծրագրերի կյանքի կոչման կարևորությունը։ Այս համատեքստում առանձնակի ընդգծվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև գործարար կապերի խթանման, ներդրումային համագործակցության ընդլայնման և երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման անհրաժեշտությունը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստան–Եվրոպական միություն գործընկերության օրակարգի շուրջ՝ անդրադառնալով Հայաստանի համար եվրոպական շուկայի հասանելիության ընդլայնմանն ուղղված քայլերին, ինչպես նաև քննարկել են տարածաշրջանային փոխկապակցվածության զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններն ու այդ համատեքստում արձանագրված վերջին զարգացումները։

Заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян 24 июня провел телефонный разговор с уполномоченным министром по европейским делам Франции Бенжаменом Хаддадом.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе МИД республики, в ходе разговора Хаддад поздравил заместителя министра с проведением парламентских выборов в Армении в соответствии с высокими демократическими стандартами, а также с победой.
Собеседники обсудили совместную работу, направленную на дальнейшее углубление стратегического партнерства между Арменией и Францией, подчеркнув важность последовательной реализации приоритетов, предусмотренных совместной декларацией о стратегическом партнерстве, подписанной руководителями двух стран, а также воплощения в жизнь намеченных программ. В этом контексте была особо подчеркнута необходимость стимулирования деловых связей между Арменией и Францией, расширения инвестиционного сотрудничества и увеличения объемов двустороннего товарооборота.
Стороны также обменялись мнениями вокруг повестки партнерства Армения – Европейский Союз, коснувшись шагов, направленных на расширение доступа Армении к европейскому рынку, а также обсудили инициативы, направленные на развитие региональной взаимосвязанности, и последние зафиксированные в этом контексте развития.