Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին և ԱՄԷ-ի իր պաշտոնակից Աբդալլահ բեն Զայիդ Ալ Նահայանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները։ Ըստ «Mehr» լրատվական գործակալության՝ կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային իրադարձությունների շուրջ՝ Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև ձեռք բերված փոխըմբռնման համատեքստում։
Էմիրությունների գլխավոր դիվանագետն ընդգծել է երկխոսության շարունակականության և դիվանագիտական լուծումների կիրառման կարևորությունը։
Նա նաև հույս է հայտնել, որ ընթացող դիվանագիտական գործընթացը կարող է կառուցողական արդյունքներ տալ, որոնք կծառայեն տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության ու կայունության ամրապնդմանը։

Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи и его эмиратский коллега Абдулла бен Заид Аль Нахайян обсудили последние события в регионе в ходе телефонного разговора. В ходе телефонного разговора стороны обменялись мнениями о последних событиях в регионе в свете взаимопонимания, достигнутого между Ираном и Соединенными Штатами, сообщает Mehr.
Высокопоставленный эмиратский дипломат подчеркнул важность продолжения диалога и использования дипломатических решений.
Он выразил надежду, что продолжающийся дипломатический процесс приведет к конструктивным результатам, направленным на укрепление мира, безопасности и стабильности в регионе.