Delta Air Lines ավիաընկերության ինքնաթիռը, որը թռիչք էր իրականացնում Ատլանտայից, Չիկագոյի Միդուեյ միջազգային օդանավակայանում վայրէջքի ժամանակ, ըստ հաղորդման, «շփման մեջ է մտել հրավառության հրթիռի հետ», հայտնել է ավիաընկերությունը CNN հեռուստաալիքին տրամադրած հայտարարության մեջ։
Դիսպետչերական ծառայության բանակցությունների տվյալներով, որոնք հրապարակել է ATC.com-ը, Delta 1076 չվերթի օդաչուն հայտնել է օդանավում լսված բարձր ձայնի մասին։
«Մենք հենց նոր ինքնաթիռին հարվածի ձայն լսեցինք», — ասել է օդաչուն դիսպետչերին՝ ճշտելով, որ օդանավը գտնվել է 60 մետր բարձրության վրա։
Դիսպետչերը հայտնել է, որ ստացվել են նմանատիպ «մի քանի» հաղորդումներ, և որ քաղաքային ծառայությունները տեղեկացված են։ Չիկագոյի ոստիկանությունն առայժմ չի բացահայտել միջադեպի մանրամասները։
Delta-ի հայտարարության մեջ նշվում է, որ ինքնաթիռը բարեհաջող վայրէջք է կատարել և ներկայումս տեխնիկական զննում է անցնում։

Самолёт авиакомпании Delta Air Lines, выполнявший рейс из Атланты, во время посадки в международном аэропорту Чикаго Мидуэй якобы «вступил в контакт с фейерверком», сообщили в авиакомпании в заявлении для телеканала CNN.
По данным переговоров диспетчерской службы, которые приводит ATC.com, пилот рейса Delta 1076 сообщил о громком звуке на борту.
«Мы только что услышали удар по самолёту», — сказал пилот диспетчеру, уточнив, что воздушное судно находилось на высоте 60 метров.
Диспетчер сообщил, что поступили «несколько» аналогичных сообщений, и что городские службы были уведомлены. В полиции Чикаго пока не раскрыли подробности инцидента.
В заявлении Delta говорится, что самолёт благополучно приземлился и в настоящее время проходит технический осмотр.