Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ իր ուժերը հարված են հասցրել Քուվեյթի տարածքում տեղակայված, արձակման համար նախապատրաստված ամերիկյան HIMARS հրթիռային կայաններին, հաղորդում է IRIB-ը։
Իրանական աղբյուրների հաղորդմամբ, անօդաչու սարքերի ճշգրիտ հարձակման հետևանքով ոչնչացվել են արձակման կայաններն ու հրթիռային բեռնարկղերը, որոնք, ինչպես պնդվում է, նախատեսված էին Իրանի դեմ հարվածներ հասցնելու համար։
Որոշ ոչ պաշտոնական աղբյուրներ նաև հայտնել են երեք ամերիկացի զինծառայողի մահվան և մի քանի մարդու վիրավորման մասին, սակայն այդ տվյալները պաշտոնապես չեն հաստատվել։
Իրանական բանակը հայտարարել է, որ հակամարտության վերջին օրերին ամերիկյան HIMARS-ները կիրառվել են Իրանի հարավային ափին գտնվող օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու համար։
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ իրանցի փորձագետները Պարսից ծոցի երկրներում՝ ներառյալ Քուվեյթը, Բահրեյնը, ԱՄԷ-ն և Կատարը, ամերիկյան սպառազինության տեղակայումը համարում են Իրանի դեմ ռազմական գործողություններին նրանց ներգրավվածության վկայություն։ Այս հայտարարությունները անկախ հաստատում չեն ստացել։

Корпус стражей исламской революции (КСИР) Ирана заявил, что его силы нанесли удар по подготовленным к запуску американским ракетным установкам HIMARS на территории Кувейта, сообщает IRIB.
Согласно сообщению иранских источников, в результате точечной атаки беспилотников были уничтожены пусковые установки и ракетные контейнеры, которые, как утверждается, предназначались для ударов по Ирану.
Некоторые неофициальные источники также заявили о гибели трёх американских военнослужащих и ранении нескольких человек, однако эти данные официально не подтверждены.
В иранской армии заявили, что в последние дни конфликта американские HIMARS применялись для нанесения ударов по объектам на южном побережье Ирана.
В сообщении также говорится, что иранские эксперты считают размещение американских вооружений в странах Персидского залива — включая Кувейт, Бахрейн, ОАЭ и Катар — свидетельством их вовлечённости в военные действия против Ирана. Данные заявления не получили независимого подтверждения.