Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ իր ուժերը հարված են հասցրել Քուվեյթի տարածքում տեղակայված, արձակման համար նախապատրաստված ամերիկյան HIMARS հրթիռային կայաններին, հաղորդում է IRIB-ը։
Իրանական աղբյուրների հաղորդմամբ, անօդաչու սարքերի ճշգրիտ հարձակման հետևանքով ոչնչացվել են արձակման կայաններն ու հրթիռային բեռնարկղերը, որոնք, ինչպես պնդվում է, նախատեսված էին Իրանի դեմ հարվածներ հասցնելու համար։
Որոշ ոչ պաշտոնական աղբյուրներ նաև հայտնել են երեք ամերիկացի զինծառայողի մահվան և մի քանի մարդու վիրավորման մասին, սակայն այդ տվյալները պաշտոնապես չեն հաստատվել։
Իրանական բանակը հայտարարել է, որ հակամարտության վերջին օրերին ամերիկյան HIMARS-ները կիրառվել են Իրանի հարավային ափին գտնվող օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու համար։
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ իրանցի փորձագետները Պարսից ծոցի երկրներում՝ ներառյալ Քուվեյթը, Բահրեյնը, ԱՄԷ-ն և Կատարը, ամերիկյան սպառազինության տեղակայումը համարում են Իրանի դեմ ռազմական գործողություններին նրանց ներգրավվածության վկայություն։ Այս հայտարարությունները անկախ հաստատում չեն ստացել։

Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) said its forces struck American HIMARS missile launchers on Kuwaiti territory that were prepared for launch, IRIB reports.
According to Iranian sources, the pinpoint drone attack destroyed the launchers and missile containers, which were allegedly intended for strikes against Iran.
Some unofficial sources also reported that three American servicemen were killed and several others wounded, although this information has not been officially confirmed.
The Iranian military said that in the final days of the conflict, American HIMARS systems were used to strike targets on Iran’s southern coast.
The statement also says that Iranian experts view the deployment of American weapons in the Persian Gulf countries — including Kuwait, Bahrain, the UAE, and Qatar — as evidence of their involvement in military action against Iran. These claims have not received independent confirmation.