Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Խմարան նշել է առաջին քայլերը Դրապատիին Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար նշանակվելուց հետո, հայտնում է УНИАН-ը:
Նրա բնորոշմամբ՝ առաջնահերթություններն են լինելու ճակատին աջակցությունը, դաշնակիցների օգնության ուժեղացումը և պատերազմի տեղափոխումը Ռուսաստանի տարածք: Դրա համար Ուկրաինան կենտրոնանալու է հեռահար խոցման միջոցների, ռազմական տեխնոլոգիաների և ասիմետրիկ լուծումների զարգացման վրա, ինչպես նաև մարտական ստորաբաժանումները կապահովի անհրաժեշտ սպառազինությամբ:
Խմարան հավելել է, որ ինքը և Դրապատին ունեն Պաշտպանության ուժերի զարգացման ընդհանուր տեսլական, որին աջակցել է Զելենսկին: Ըստ նրա՝ նպատակը մնում է անփոփոխ՝ հասնել Ռուսաստանի նկատմամբ տեխնոլոգիական առավելության և ավարտել պատերազմն Ուկրաինայի պայմաններով:

Acting Defense Minister of Ukraine Khmara named the first steps following the appointment of Drapatyi as Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, UNIAN reports.
According to him, the priorities will be supporting the front line, increasing assistance from allies, and shifting the war onto Russian territory. To achieve this, Ukraine will focus on developing long-range strike capabilities, military technologies, and asymmetric solutions, while also providing combat units with the necessary weapons.
Khmara added that he and Drapatyi share a common vision for the development of the Defense Forces, which was supported by Zelensky. According to him, the goal remains unchanged — to achieve technological superiority over Russia and end the war on Ukraine’s terms.