Սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալը պահպանության ապահովման բաժնի ծառայողների ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Երևանում գործող ատամնաբուժական կենտրոն: Այս մասին NEWS.am—ին տեղեկացնում են ՔԿԾ-ից:
Բժշկական կենտրոնում գտնվելու ընթացքում դատապարտյալը ցանկություն է հայտնել օգտվել սանհանգույցից: Մուտք գործելուց առաջ ծառայողները, օրենքով սահմանված կարգով, իրականացրել են ակնադիտական զննություն, ինչի արդյունքում զուգարանակոնքի ջրի բաքի տեսանելի հատվածում հայտնաբերել են սպիտակ, կպչուն ժապավենով ամրացված սև փաթեթ՝ առանձնացված երկու փաթեթներով:
Փաթեթներից մեկում առկա է եղել թմրանյութի նմանվող, դեղնականաչավուն զանգված՝ 4.9 գրամ քաշով, իսկ մյուսում՝ սպիտակ, բյուրեղանման զանգված՝ 1.9 գրամ քաշով:
Դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերն ուղարկվել են ՀՀ ՔԿ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը քննարկելու նպատակով։

4 сентября около 16:00 осуждённого из уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен» в сопровождении сотрудников отдела обеспечения охраны доставили в действующий в Ереване стоматологический центр. Об этом NEWS.am сообщили в Уголовно-исполнительной службе.
Во время пребывания в медицинском центре осуждённый попросил воспользоваться туалетом. Перед входом сотрудники в установленном законом порядке провели визуальный осмотр. В результате в видимой части бачка унитаза они обнаружили чёрный свёрток, закреплённый белой клейкой лентой. Внутри находились два отдельных пакета.
В одном из них обнаружили желтовато-зелёную массу, похожую на наркотическое вещество, весом 4,9 грамма. В другом — белую кристаллообразную массу весом 1,9 грамма.
Материалы по факту произошедшего направлены в следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен Следственного комитета Армении для рассмотрения вопроса о возбуждении уголовного производства.