Հայաստանի անկախության 20 տարիների ընթացքում մեզ չհաջողվեց ստեղծել արդյունավետ գործող հայկական պետություն, որը պետք է սպասարկեր քաղաքացու եւ մեր ազգային շահը, որը պետք է հիմք հանդիսանար մեր հայրենակիցների մեծ վերադարձի: Այս մասին հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
«2012 թվականի մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀ հարյուր հազարավոր քաղաքացիներ իրենց ձայնը տվել են ընդդիմությանը: Այն ուռճացված ցուցակները, որոնք հրապարակվեցին եւ քվեներ գրվեցին այս կամ այն կուսակցության օգտին, կրկին արձանագրեցին դե-ֆակտո խորհրդարանի առկայություն, որը կապ չունի մեր ժողովրդի շահերի հետ:
2012 թվականի մայիսի 6-ին ցավալի եւ ողբերգական իրողությանը ականատես դարձանք. մեր հայրենակիցներին անձեն եւ անզեն ստրուկ-մարդ կարգավիճակով իշխող կուսակցությունների ներկայացուցիչները շարասյունով տեղափոխում էին ընտրատեղամաս` իրենց վերարտադրությունն ապահովելու համար: Իրենց հայրենակիցներին սեփական հայրենիքում հայ իշխանավորները կրկին պարտադրեցին ստրկություն, սեփական ժողովրդին իրենց կամքին ենթարկեցին բռնության, գումարային փշրանքների եւ կեղծ բարեգործության միջոցով:
Օրինակելի դրոշի առաջնորդությամբ մենք կարող ենք հասնել մեր նպատակներին` ավերակ դարձած մեր ՀԱՅՐԵՆԻՔԻ վերածննդի օրվան: Օրինակելի դրոշը ազատության եւ արդարության վերականգնման համար պայքարն է: Հանուն այդ դրոշի ապրում եւ մեռնում են, դա միակ բանն է, որի համար մարդիկ պատրաստ են զոհվել զանգվածներով, եթե նրանց այդպես են դաստիարակում:
Մենք շուրջ 20 տարի առաջ պատրաստ էինք մեռնել մեր հայրենիքի ազատագրման համար, պատարաստ էինք, քանի որ մեզ այդպես էին դաստիարակել:
Ներկայումս մեզ մնում է անհանդուրժող լինել արյունակից, բայց հանցավոր իշխանավորների նկատմամբ: Մենք պետք է անցնենք գործի. ազատ եւ արդար հայրենիքում ապրելու մեր իրավունքը պետք է դադարի լինել անհատների երազանքը, այն պետք է դառնա զանգվածների երազանք:
Մենք մեր ճանապարհը գիտենք` այն լուսավոր է եւ մեզ ուղղորդող: 2012 թվականի մայիսի 6-ին տեղի ունեցած հանցագործության մասնակիցներին հայտարարում ենք` դուք մնացիք բռնապետության խավարի մեջ ձեզ արժանի տեղում, բարով մնաք:

June 08, 2012 | 17:13 YEREVAN. – During 20 years we did not manage to establish a functioning Armenian state, which would serve the national and the citizen’s benefit, which would be the foundation of the return of our compatriots, Heritage parliamentary group member Zaruhi Postanjyan announced.
“During the Parliamentary elections of May 6, 2012, hundreds of Armenian citizens voted for the opposition. The exaggerated results which were published and votes added for other parties once again proved that de-facto there is a parliament which has nothing to do with the interests of the nation.
The Armenian authorities once again condemned their own nation to slavery in their own country through violence, money and fake charity.
Under the rightful flag we can reach our goal – the day that our ruined country will rise again. The rightful flag is the struggle for freedom and justice. People live and die for that flag. It is the only thing people are ready to die for if they are educated in that way.
Around 20 years ago we were ready to die for freedom of our country. We were ready to die because we had been educated that way.
Now we can only be intolerant towards our criminal authorities. We must start working, the right of living in a free and just country must cease to be the dream of individuals, it must be the dream of masses.
We declare to those who participated in the crime of the May 6 elections – you stayed behind in the darkness of dictatorship – a place you deserve. Farewell,” Postanjyan’s statement read.