Փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով այսօր` դեկտեմբերի 29-ին, փաստաթղթեր է ներկայացրել Հայ ազգային կոնգրեսի անդամ, «Ազատություն» կուսակցության ղեկավար Հրանտ Բագրատյանը: Նա առաջադրվել է իր կուսակցության կողմից: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
Նշենք, որ թեկնածությունների առաջադրման վերջնաժամկետը հունվարի 4-ն է: Հունվարի 4-ից կսկսվի թեկնածուների գրանցման ժամկետը եւ կավարտվի հունվարի 14-ին: Ավելի վաղ Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով փաստաթղթեր էին ներկայացրել նախագահի 9 թեկնածու` անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, Հայաստանի նախագահ, ՀՀԿ ղեկավար Սերժ Սարգսյանը. «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Հարությունյանը, քաղաքագետ, Մաշտոցի պուրակի «բուտիկները» ապամոնտաժող բրիգադի անդամ Անդրեաս Ղուկասյանը, ինքնառաջադրմամբ Պավլիկ Սարգսյանը, Մամուլի ազգային ակումբի ղեկավար Նարինե Մկրտչյանը եւ ԼՂՀ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը:

Для участия в предстоящих 18 февраля президентских выборах Армении 29 декабря в Центральную избирательную комиссию представил свои документы член Армянского национального конгресса, руководитель партии «Свобода» Грант Багратян. Он был выдвинут своей партией. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Эрмине Арутюнян.
Напомним, что крайний срок выдвижения кандидатур – это 4 января. С 4 января начнется период регистрации кандидатов, который закончится 14 января.
Отметим, что в Центральную избирательную комиссию представили свои документы 9 кандидатов в президенты: беспартийный Мгер Айрапетян, специалист по эпосу Вардан Седракян, председатель объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, действующий президент Армении, лидер Республиканской партии Серж Саргсян, руководитель партии «Национальное соглашение» Арам Арутюнян, политолог, член «бригады демонтажа бутиков» на проспекте Маштоца Андреас Гукасян, самовыдвиженец Павлик Саркисян, руководитель Национального пресс-клуба Нарине Мкртчян и бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян.