Միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան ընտրությունների անցկացումն անհրաժեշտ է ոչ թե Եվրոպային, այլ Հայաստանին: Այդ մասին Դավիթաշեն վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հայաստանի նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, երկիրը հիանալի հնարավորություն ունի լավագույն ընտրություններ անցկացնելու` միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան, եւ եթե հանկարծ դա չլինի, նշանակում է` հայտարարություններն ու ջանքերը ոչինչ չարժեն: Իր շտաբերի ակտիվիստներին ու պետերին կոչ անելով ավելորդ մղում չցուցաբերել, նախագահը համոզմունք է հայտնել, թե նախագահական ընտրությունները խորհրդարանականից լավ կանցնեն եւ բարձր գնահատականի կարժանան: «Մեզ ոչ ոք ոչինչ չի պարտադրում: Դա է մեզ պետք եւ դա ճիշտ ճանապարհն է»,- ասել է նա:
Նշենք, որ հունվարի 21-ին Հայաստանում մեկնարկել է նախագահական ընտրությունների քարոզարշավը: Ընտրությունները կայանալու են փետրվարի 18-ին, իսկ պաշտոնին հավակնում է 8 թեկնածու:

YEREVAN. – Armenia on the first place, and not Europe, needs holding the elections in accordance with international standards, Armenian incumbent President and the nominee for next president Serzh Sargsyan told the voters in Yerevan’s Davitashen district during the meeting.
According to him, the country has a bright potential for holding the best elections, in accordance with the international standards. The President believes that the upcoming presidential elections will be even better than the previous parliamentary elections and will deserve better estimations.
To note, the election campaign started on Monday and will be over on Feb. 17. The presidential elections are scheduled for Feb. 18.