Լրատվամիջոցները հաղորդում են «օրենքով գողերի» շուրջկալի մասին, որոնք հավաքվել են Մերձմոսկվայում: Հավաքի ժամանակ չորս «օրենքով գողի» են ձերբակալել: Բացի այդ, ռեստորանում, որտեղ հավաքվել են քրեական հեղինակությունները, նրանց 25 մերձավորների եւս տարել են ոստիկանություն, տեղեկացնում է «Ինտերֆաքսը»:
Նրանք հավաքվել են նշելու համար Ալեքսանդր Բորի, ով առավել հայտնի է Տիմոխա անունով, ծննդյան տարեդարձը: Բացի Բորից, այնտեղ են գտնվել նաեւ Կոնստանտին Բորսիովը (Կոստիլ), Ալեքսանդր Մեդվեդեւը (Գոմելսկի արջուկ) եւ Պավել Ալեքսիեւիչը (Պաշա Պաշտետ): Վերջին երկուսը ժամանել են Բելառուսից:
Նշվում է, որ Ալեքսանդր Մեդվեդեւը եւ Պավել Ալեքսիեւիչը վերջերս սպանված Դեդ Հասանի հետ հակամարտող «կլանի» մեջ են մտնում եւ Տարիել Օնիանի կողմնակիցներն են:
Ներկայումս Պաշա Պաշտետի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել թմրանյութերի ապօրինի պահպանման հոդվածով: Իրավապահները ստուգում են ձերբակալվածների մասնակցությունը Ռուսաստանի եւ Բելառուսի տարածքում կատարված հանցագործություններին:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ տեղեկություն էր հայտնվել այն մասին, որ հունվարի 26-ին ոստիկանությունը կասեցրել է Ռուսաստանի եւ Բելառուսի քրեական հեղինակությունների հավաքը Մերձմոսկվայում: Օպերատիվ տվյալներով` նրանք պատրաստվում էին «թագադրել» երեք հավակնորդների, ինչպես նաեւ քննարկել Ասլան Ուսոյանի սպանությունից հետո հետագա գործողությունները:

СМИ сообщают подробности облавы на «воров в законе», которые собрались в районе Николиной горы в Подмосковье.
На «сходке» задержали четверых так называемых «воров в законе». Кроме того, в ресторане, в котором собрались криминальные авторитеты, находились порядка 25 их приближенных, которых также доставили в полицию.
По информации «Интерфакса», все они приехали, чтобы отпраздновать день рождения Александра Бора, более известного как Тимоха. Помимо него, из воротил криминального мира на «сходку» приехали Константин Борисов (он же Костыль), Александр Медведев (Медвежонок Гомельский) и Павел Алексиевич (Паша-Паштет). Двое последних прибыли из Беларуси.
«Вести.Ру» отмечает, что Паша-Паштет и Медвежонок Гомельский входили в «клан», противоборствующий недавно убитому Аслану Усояну. Александр Медведев и Павел Алексиевич являются соратниками Тариэла Ониани.
В настоящее время в отношении Паши-Паштета возбуждено уголовное дело по статье 228 «Незаконное хранение наркотических средств». Правоохранительные органы проверяют причастность задержанных к преступлениям на территории РФ и Беларуси.
Напомним, ранее появилось сообщение, что 26 января полиция пресекла сходку криминальных авторитетов России и Беларуси в поселке Николина гора в Подмосковье. По оперативным данным на встрече должен был решаться вопрос о «коронации» троих приехавших из Беларуси претендентов на статус «вора в законе». Кроме того, планировалось обсудить дальнейшие действия после недавнего убийства Аслана Усояна.