Բրազիլիայի Սանտա Մարիա քաղաքի գիշերային ակումբներից մեկում բռնկված հրդեհի զոհերի թիվը հասել է 200 –ի: Ավելի վաղ հաղորդվում էր 90, հետո` 159 զոհի մասին:
Reuters-ը հաղորդում է, որ զոհերի մարմիններն արդեն նույնականացվել են:Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները չեն բացառում զոհերի թվի հետագա ավելացումը: Ըստ փրկարարների` զոհերի մի մասը խեղդվել է, մյուսները մահացել են խուճապի ժամանակ առաջացած հրմշտոցից:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր NEWS.am-ը, հրդեհի պատճառը հրավառության տեխնիկայի օգտագործումն է եղել: Ակումբում ընդհանուր առմամբ գտնվել է մոտ 2 հազար մարդ:

Число жертв пожара, возникшего 27 января в ночном клубе горда Санта-Мария на юге Бразилии, возросло до 200 человек. Ранее сообщалось о 90, затем о 159 жертвах.
Согласно Reuters, тела некоторых жертв уже идентифицированы. Сотрудники правоохранительных органов не исключают, что число жертв может возрасти. В настоящее время жертв продолжают выносить из клуба. По словам спасателей, некоторые из погибших задохнулись, а некоторые погибли в результате давки.
Как ранее сообщало Новости Армении-NEWS.am, причиной пожара, возникшего в одном из ночных клубов города Санта-Мария, стало использование пиротехники. Всего в момент трагедии в помещении клуба находилось около 2 тысяч человек.