Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է իտալահայ գործարար Գագիկ Սարուխանյանին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, քննարկվել են Արցախում կարի արտադրության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է գործարարի կողմից այս ոլորտում ներդրումներ կատարելու պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով, որ կարի արտադրությունը Արցախի տնտեսության ավանդական ճյուղերից էր եւ այստեղ կան անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները այդ ուղղության դինամիկ առաջընթացը ապահովելու համար:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 21 февраля принял итальянского предпринимателя армянского происхождения Гагика Саруханяна.
На встрече, в которой принял участие вице-премьер Артур Агабекян, были обсуждены вопросы, касающиеся развития в Арцахе швейного производства, сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе главы НКР.
Президент Саакян приветствовал готовность предпринимателя вкладывать инвестиции в эту сферу, подчеркнув, что швейное производство была традиционной отраслью экономики Арцаха, и здесь имеются все необходимые предпосылки для обеспечения динамичного прогресса в этом направлении.