Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է իտալահայ գործարար Գագիկ Սարուխանյանին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, քննարկվել են Արցախում կարի արտադրության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է գործարարի կողմից այս ոլորտում ներդրումներ կատարելու պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով, որ կարի արտադրությունը Արցախի տնտեսության ավանդական ճյուղերից էր եւ այստեղ կան անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները այդ ուղղության դինամիկ առաջընթացը ապահովելու համար:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan on Thursday received Italian entrepreneur of Armenian origin, Gagik Saroukhanyan.
The interlocutors discussed the avenues for developing manufacture of clothing in Artsakh, Central Information Department of the Office of the NKR President informs.
President Sahakyan appreciated the entrepreneur’s willingness to make investments in Karabakh in this domain, and stressed that the manufacture of clothing was among the traditional branches of NKR’s economy, and it possesses all the necessary conditions to ensure the dynamic progress of this domain in the country.