Մոսկվայի մարզի ոստիկանությունը որոնում է փետրվարի 23-ին սրճարաններից մեկում տեղի ուենցած ծեծկռտուքի մասնակիցներին: Սրճարանին հասցված նյութական վնասը կազմել է 1 մլն ռուբլի:
ՆԳՆ վարչության փոխանցմամբ, փետրվարի 23-ին, ժամը 23:30-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել, որ Մեշերսկի գյուղի սրճարանում ծեծկռտուք է եղել: Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները ձերբակալել են 20 մարդու, որոնք ծեծել են իրար, կոտրել ապակիները, կահույքը:
NEWSru.com-ը հայտնում է, որ կռվողների մեծ մասը եղել են Պենզայի երկրամասից` 11 տղա եւ չորս աղջիկ: Տղաներից մեկը փորձել է մոտենալ մեկ այլ պարող աղջկա, սակայն վերջինս հրաժարվել է եւ հեռացել սրճարանի տնօրենի սեղանի մոտ: Վիրավորված պենզացին վեճի մեջ է մտել սեղանի մոտ նստած երկու տղամարդկանց հետ, որոնք հայեր են եղել: Պենզացուն միացել են նրա ընկերներն ու ծեծկռտուք սարքել:
Ծեծի արդյունքում երկու տղամարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց, դեպքի կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ:

Полиция Москвы разыскивает участников драки, состоявшейся в одном из кафе 23 февраля. Материальный ущерб, нанесенный кафе, составляет 1 млн. рублей.
Как передает МВД, 23 февраля, в пределах 23:30 часов был получен сигнал о том,что в кафе села Мещерское была драка. Прибывшие на место происшествия полицейские арестовали 20 человек, которые избили друг друга, разбили стекла, мебель.
NEWSru.com сообщает, что большая часть дерущихся была из Пензенской области – 11 парней и 4 девушки. Один из парней попытался приблизиться к другой танцующей девушке, но последняя отказалась и ушла к столу директора кафе. Оскорбленный молодой человек из Пензы вступил в спор с сидящими за столом двумя мужчинами, которые были армянами. К нему присоединились его друзья и устроили драку.
В результате драки двое мужчин были госпитализированы, в связи с инцидентом возбуждено уголовное дело.