Բահրեյնի կառավարությունն արգելել է Գայ Ֆոքսի «V – նշանակում է վենդետա» ամերիկյան  հայտնի գեղարվեստական ֆիլմի Anonymous դիմակների ներկրումը` այն հիմնավորմամբ, որ դիմակները երկրում ապստամբության խորհրդանիշ են:
Ըստ առեւտրի նախարար Հասան Ֆահրոյի հրահանգի`  այսուհետ նման դիմակների ներկրումը հայտարարվում է օրենքից դուրս: Խախտողը կարող է հայտնվել բանտում:
Կառավարությունը նկատել է, որ դիմակները հաճախ օգտագործում են ցուցարարները՝  չճանաչվելու նպատակով, եւ ոստիկանների գործը դժվարանում է, հաղորդում է rbc-ն` վկայակոչելով Al Arabiya-ին:
«V – նշանակում է վենդետա» ֆիլմն էկրաններին էր հայտնվել 2006թ.: Ֆիլմի դիմակը արեւմտյան երկրներում դարձել է բողոքի շարժումների խորհրդանիշ, այն կիրառվում է Anonymous խմբի ակտիվիստների եւ «Գրավիր Ուոլ սթրիթը» շարժման մասնակիցների կողմից:

В Бахрейне правительство запретило импорт масок Гая Фокса Anonymous, фигурирующих в известном американском художественном фильме «V - значит вендетта», мотивировав это тем, что маски являются символом восстания против страны.
Согласно распоряжению министра торговли Хасана Фахро, отныне импортные партии подобных масок объявляются вне закона. Человек, нарушивший запрет, может оказаться под стражей,
В правительстве обратили внимание, что зачастую маски используются демонстрантами для того, чтобы оставаться анонимными, и тогда шансы быть задержанными полицейскими сокращаются, передает РБК со ссылкой на Al Arabiya.
Фильм «V - значит вендетта» вышел на экраны в 2006г. Маска из фильма стала популярным символом протестного движения в западных странах, она активно используется группой активистов Anonymous и участниками движения «Захвати Уолл-стрит».