«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հերթական հանդիպման ժամանակ, որը կայացել է այսօր` մարտի 9-ին, Սեւան քաղաքում, ծեծկռտուք է տեղի ունեցել: Հանրահավաքին ներկաներից մեկը հարձակվել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանի կողմը` գոռալով. «Սրիկաներ, մեզ թո՞ւրք եք անվանում, ես ձեր կոկորդը կկտրեմ»:
Ոստիկանությունը եւ հավաքվածները դժվարությամբ են բաժանել գոռացողին եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի բազմաթիվ կողմնակիցներին: Նշենք, որ այսօր Գեղարքունիքի մարզի տարբեր քաղաքներում իր նախորդ ելույթներում Ռուբեն Հակոբյանը հայտարարել էր, որ հայ ժողովրդին ոչ լեգիտիմ իշխանությունների առջեւ հնազանդ պահելուն օգնում են «ներքին թուրքերը»:
Հանրահավաքին ներկա Սեւանի քաղաքապետ Գեւորգ Մալխասյանը 4-5 սեւանցիների հետ այդ խոսքերը մեկնաբանել է այլ կերպ, հայտարարելով, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բոլոր հայերին թուրք է անվանում եւ չպետք է այդպես վարվի:
Հանրահավաքի մի քանի ներկաներ բուռն արձագանքեցին այս հայտարարությանը, բայց ցույցի մնացած մասնակիցները չպաշտպանեցին նրանց:
Ոստիկանությունը ստիպված էր 20 մետր հեռացնել բորբոքված քաղաքացուն: Ողջ ճանապարհին նա չէր հանգստանում եւ հայհոյանքների տարափ էր տեղում:
«Ես հարգում եմ յուրաքանչյուրի տեսակետը, նույնիսկ սադրիչների, բայց պահանջում եմ, որ եթե ինչ-որ մեկը սադրանք է անում, թող ինձ դիմի: Թող ոչ մեկի վրա ձեռք չբարձրացնի»,-հավելել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

На очередном митинге лидера партии «Наследие» Раффи Ованнсияна в г. Севан произошла драка. Один из присутствовавших на митинге с криком бросился в сторону Р. Ованнисяна и стоявшего рядом зампредседателя партии Рубена Акопяна. «Сволочи! Турками нас называете?! Я вам глотки порву!».
Полиция и собравшиеся с трудом разняли  кричавшего и сторонников Р. Ованнисяна. Отметим, в предыдущих выступлениях сегодня зампредседателя партии Рубен Акопян заявил, что держать армянский народ в повиновении у нелегитимной власти помогают «внутренние турки». Присутствовавший на митинге мэр Севана Геворк Малхасян, вместе с 4-5 вторивших ему жителей города, истолковал смысл этих слов иначе, заявив, что Раффи Ованнисян называет всех армян турками и делать подобного не должен. Красноречие граждан оказалось весьма оживленным (см. снимок), но остальные участники митинга их поддерживать не стали.
Полиции пришлось оттаскивать гражданина за двадцать метров. Всю дорогу он не успокаивался, вырывался и выкрикивал нецензурные ругательства. «Я уважаю точку зрения каждого – даже провокаторов. Но я требую: если кто-то готовит провокацию – пусть метит в меня. Пусть больше не поднимает руки ни на кого!», – добавил Р. Ованнисян.