Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն, այսօր՝ մարտի 12-ին, Մոսկվայում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ հաստատել էր Հայաստան այցելելու իր հրավերը, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի կողմից օգնության եւ աջակցության հույս է հայտնել:
ՌԴ նախագահի քաղաքից դուրս գտնվող նստավայրում տեղի ունեցած երկկողմ հանդիպման ժամանակ Սերժ Սարգսյանը հիշեցրել է, որ իր այցելությունը Ռուսաստան առաջին արտասահմանյան այցելությունն է փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրություններից հետո եւ նշել է, որ դա օրինաչափ է: «Ռուսաստանը մեր ռազմավարական դաշնակիցն է եւ դրանով ամեն ինչ ասված է»,-ընդգծել է Սերժ Սարգսյանը, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
«Մենք բացառիկ արդյունքների ենք հասել բոլոր ոլորտներում՝ քաղաքականությունում, տնտեսությունու, ռազմական ոլորտում, հումանիտար եւ ինտերգացիոն գործընթացներում»,-ընդգծել է ՀՀ նախագահը: Նա նաեւ երախտագիտություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահին՝ «վերջին հանդիպման պահից ի վեր ռազմական ոլորտում առաջընթացի» համար:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ առաջընթաց կա նաեւ տնտեսությունում եւ Ռուսաստանի կողմից օգնության եւ աջակցության հույս է հայտնել:

Президент Армении Серж Саргсян на встрече с президентом России Владимиром Путиным в Москве 12 марта подтвердил свое приглашение главе российского государства посетить Армению, а также выразил надежду на помощь и поддержку со стороны России.
На двусторонней встрече в загородной резиденции президента РФ Саргсян напомнил, что его визит в Россию является первой зарубежной поездкой после выборов в Армении, и отметил, что это закономерно. «Россия - наш стратегический партнер, наш союзник, и этим все сказано», - сказал Серж Саргсян, передает РИА Новости.
«Мы достигли исключительных результатов во всех областях: в политике, в экономике, в военной сфере, в гуманитарной и в интеграционных процессах», - подчеркнул президент Армении. Он также поблагодарил главу российского государства за «прогресс в военной сфере с момента последней встречи». Также С. Саргсян отметил, что есть прогресс и в экономике, и выразил надежду на помощь и поддержку России.