Դատալսումների ընթացքում կողմերից յուրաքանչյուրը փորձում է իր հարցերով բացահայտել եւ ամրապնդել սեփական փաստարկները: Այդ մասին այսօր՝ մարտի 13-ին, Սահմանադրական դատարանում հայտարարել է Սերժ Սարգսյանի լիազոր ներկայացուցիչ, խորհրդարանի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը:
«Ես հանձն չեմ առնի գնահատել հայցվորների պատրաստվածությունը եւ հայտարարել, որ նրանք թույլ կամ ուժեղ են: Դատալսումների ընթացքում կողմերից յուրաքանչյուրն իր խնդիրներն ունի եւ իր հայեցողությամբ է ներկայացնում», - նշել է Հարությունյանը՝ հավելելով, որ մի կողմը չպետք է գնահատի մյուսի հարցերը:
Հարությունյանը նշել է, որ իրենք հրաժարվել են հայցվորներին հարցեր ուղղելուց, սակայն դա թուլության դրսեւորում չէ: «Պարզապես մենք մեր եզրափակիչ ճառում ներառելու համար ինչ-որ նոր բան պարզելու խնդիր չունենք»:
Հիշեցնենք, նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը եւ Անդրիաս Ղուկասյանը իրենց հայցերով պահանջում են չեղյալ հայտարարել նախագահական ընտրությունների արդյունքները՝ դրանք կեղծված համարելով:

YEREVAN. – During the hearings in the Constitutional Court each party by its questions is trying to better reveal and fix its arguments, representative of Serzh Sargsyan told reporters.
“I do not presume to assess readiness of the plaintiffs and state whether they are strong or weak. During the proceedings, the parties have their own tasks and present them on their own,” Davit Harutyunyan told reporters in the Constitutional Court on Wednesday.
Harutyunyan said that they refused to ask questions to the plaintiffs, but this is not a sign of weakness.
“We do not have a goal to learn something new to include it in our final speech,” he explained.
Former presidential candidates Raffi Hovannisian and Andreas Ghukasyan in their claims demand that results of the presidential elections must be canceled.