Սահմանադրական դատարանում ավարտվել են ԿԸՀ փետրվարի 25-ի «Հայաստանի նախագահի ընտրության մասին» որոշումը բողոքարկելու գործով լսումները: ՍԴ-ն հեռացել է խորհրդակցական սենյակ որոշում կայացնելու:
Մինչ այդ դատարանը լսել է հայցվորներին՝ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ներկայացուցիչներ Կարեն Մեժլումյանին եւ Զարուհի Փոստանջյանին, ինչպես նաեւ նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանին, նաեւ պատասխանող կողմի ներկայացուցիչներ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին եւ գործող նախագահի ներկայացուցիչներ Հրայր Թովմասյանին եւ Դավիթ Հարությունյանին: Նրանք բոլորը հանդես են եկել ամփոփիչ ելույթներով:
Նշենք, որ կողմերից յուրաքանչյուրը մնաց իր նախկին դիրքորոշմանը: Հայցվորները պնդեցին, որ պետք է չեղյալ հայտարարվեն ընտրությունների արդյունքները, իսկ պատասխանող կողմն ու երրորդ կողմի (Սերժ Սարգսյանի) ներկայացուցիչները խնդրեցին ՍԴ-ին մերժել հայցվորների հայցը՝ անհիմն լինելու պատճառաբանությամբ:

В Конституционном суде завершились слушания дела об обжаловании решения 62-А Центральной избирательной комиссии «Об избрании президента Республики Армения». Конституционный суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения.
До этого суд  выслушал заявителей: уполномоченных представителей экс-кандидата в президенты Раффи Ованнисяна - секретаря парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян и адвоката Карена Межлумяна, и экс-кандидата в президенты Андриаса Гукасяна, представителей стороны ответчика: председателя ЦИК Тиграна Мукучяна и представителей действующего президента Сержа Саргсяна, участвующего в деле в качестве третьей стороны: министра юстиции Грайра Товмасяна и главы парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам Давида Арутюняна, которые выступили с заключительной речью.
Отметим, что  каждая из сторон осталась при своей прежней позиции. Заявители настояли на своей просьбе признать недействительным решение ЦИК, а ответчик и представители третьей стороны просили КС отклонить иск ввиду его необоснованности.