Բարդ է պատկերացնել, թե ինչով կարող է ավարտվել հետընտրական իրավիճակը երկրում: Այդ մասին մարտի 18-ին խորհրդարանում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հայ ազգային կոնգրես խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Ջհանգիրյանը` պատասխանելով հարցին, թե ինչ զարգացումների կարող է հանգեցնել երկրում ձեւավորված հետընտրական իրավիճակը:
«Չկա գործողությունների հստակ պլան, իսկ իրականացվող քայլերն անտրամաբանական են»,- ասել է Ջհանգիրյանը` նկատելով սակայն, որ մտադիր չէ խորհուրդներ տալ, քանի որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ՀԱԿ անդամ չէ, իսկ խորհուրդներ տալը անշնորհակալ գործ է:
«Եթե ՀԱԿ-ը լիներ Ազատության հրապարակում ընթացող գործողությունների ղեկավարը, ես կարող էի գնահատականներ տալ»,- նշել է Ջհանգիրյանը:
Խոսելով Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլի մասին, Ջհանգիրյանը նշել է. «Երբ ես նստած էի մենախցում, իսկ իմ քաղբանտարկյալ գործընկերները հացադուլ էին անում, երբեք չեմ միացել այդ ակցիային: Դա շատ թույլ քաղաքական քայլ է քաղաքական պայքարի պրոցեսում: Առավել եւս, պաշտոնական տվյալներով բնակչության 36 տոկոսը աղքատության շեմին է եւ թերսնվում է, ես հացադուլ հայտարարելու մեջ իմաստ չեմ տեսնում»:
Հարցին, թե մտադի՞ր է այցելել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին եւ կոչ անել դադարեցնել հացադուլը, Ջհանգիրյանը պատասխանել է, թե նման բարոյական իրավունք չունի, քանի որ նրա թիմի անդամ չէ. «Մեր խմբակցության ղեկավարն ու քարտուղարն այցելել են նրան եւ, կարծում եմ, նույնիսկ կոչ են արել դադարեցնել հացադուլը»:

Трудно даже представить, чем может завершиться поствыборная ситуация в стране. Об этом в беседе с журналистами 18 марта в Национальном Собрании заявил член парламентской фракции Армянского национального  конгресса Гагик Джангирян.
«Нет четкого плана действий, а осуществляемые шаги алогичны», - сказал Джангирян, отметив, что не намерен давать советы, так как Раффи Ованнисян не является членом АНК, более того, давать советы – дело неблагодарное: «Если бы руководителем процесса на Площади Свободы был АНК, то я бы мог давать оценки».
Касаясь своего отношения к голодовке лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, Джангирян сказал: «Когда я сидел в одиночной камере, а мои друзья – политические заключенные, проводили голодовку, я никогда не присоединялся к этой акции. Это очень слабый шаг в процессе политической борьбы. Тем более что по официальным данным 36% населения находятся на грани нищеты, и я не вижу смысла в проведении голодовки».
В ответ на вопрос о том, намерен ли он посетить Раффи Ованнисяна и призвать прекратить голодовку, Джангирян заметил, что не имеет такого морального права, так как не является членом его команды. «Глава и секретарь нашей фракции посетили его и, думаю, что даже призвали прекратить голодовку», - одновременно добавил он.