Վրաստանի նախկին նախագահ Էդուարդ Շեւարդնաձեն կարծում է, որ ապրիլի 19-ին «Միասնական ազային շարժման» ծրագրած ակցիան նախկին իշխող կուսակցության քաղաքական կյանքում վերջինը կլինի:
«Ասավալ Դասավալի» թերթի հետ հարցազրույցում նախկին նախագահ Շեւարդնաձեն նաեւ մեկնաբանել է նախագահի կողմից կառավարությունը ցրելու հնարավորությունը եւ նշել, որ «նախագահն այդ քայլին չի դիմի, քանի որ այդպիսով «կթաղի» ոչ միայն իրեն, այլեւ իր «Միացյալ ազգային շարժումը», հաղորդում է «Գռուզիա Online»-ը:
«Վստահեցնում եմ ձեզ, որ Սահակաշվիլին արդեն այն քաղաքական գործիչը չէ, որը կարող է ազդել Վրաստանում քաղաքական գործընթացների վրա: Ես բազմիցս ասել եմ, որ չեմ ցանկանում խոսել նրա մասին, սակայն նրան եւս մեկ խորհուրդ կտամ՝ միգուցե, լավ մտածես եւ հեռանաս», - Սահակաշվիլիին է դիմել Շեւարդնաձեն:

Экс-президент Грузии Эдуард Шеварднадзе считает, что запланированная на 19 апреля акция Единого национального движения будет последней в политической жизни бывшей правящей партии.
В интервью газете «Асавал-Дасавали» экс-президент Шеварднадзе также прокомментировал возможность роспуска президентом правительства и отметил, что «президент не предпримет этот шаг, так как это похоронит не только его, но и все ЕНД», передает «Грузия Online».
«Уверяю вас, Саакашвили уже не тот политик, который может повлиять на политические процессы в Грузии. Я много раз говорил, что не желаю говорить о нем, но дам ему еще один совет: хватит, что поставил вверх ногами страну. Может, додумаешься и уйдешь», - обратился Шеварднадзе к Саакашвили.