Երեւանի ավագանու ընտրություններին ՀՅԴ կուսակցությունը կմասնակցի շատ կազմակերպված, եւ կարվի ամեն հնարավորը ընտրողների ձայների առավելագույն քանակ ապահովելու համար: Այդ մասին այսօր՝ մարտի 19-ին, լրագրողներին հայտնել էՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը:
Ըստ նրա՝ նախընտրական քարոզարշավը եւ կուսակցության մոտեցումներն այս կամ այն հարցին ընտրողներին կհամոզեն քվեարկել ՀՅԴ-ի օգտին: «Այս անգամ պետք է վստահել Դաշնակցությանը եւ քվեարկել մեր կուսակցության օգտին: Դա մեզ համար պատվի եւ պատասխանատվության հարց է»:
Ի պատասխան հարցին, թե որն է պատճառը, որ քաղաքական ուժերն, այդ թվում նաեւ՝ Դաշնակցությունը, չեն շտապում ներկայացնել իրենց ցուցակները ԿԸՀ-ում, չնայած որ դիմումների ընդունման ժամկետն ավարտվում է մարտի 21-ին, Վարդանյանը նշել է, որ հավանաբար յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ տեխնիկական խնդիրներ ունի: «Վերջիվերջո, ցուցակները մեծ են, պետք է հավաքել բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը: Կարծում եմ՝ բոլորն էլ ժամանակին կներկայացնեն անհրաժեշտ փաստաթղթերը»:
Նշենք, որ տվյալ պահին հայտնի է, որ Դաշնակցության ցուցակը գլխավորելու է ՀՅԴ-ի խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, նրան հաջորդում են Աղվան Վարդանյանը եւ Արսեն Համբարձումյանը:

YEREVAN. – Armenia’s opposition ARF Dashnaktsutyun Party will run in the capital city Yerevan Council election—which is slated for May 5—in a very organized fashion, and everything possible will be done to ensure the maximum number of votes. National Assembly ARF Faction Secretary Aghvan Vardanyan stated this during a press conference on Tuesday.
According to Vardanyan, the election campaign and the party’s outlook will convince the constituents to vote for ARF.
“This is a matter of honor and responsibility for us,” he noted.
To the query as why the political forces—including ARF—are not in a hurry to submit their lists to the Central Electoral Commission even though the deadline for submitting applications is Thursday, Vardanyan noted that, in all likelihood, each political force has technical problems.
“The lists are large; all necessary documents need to be gathered. [But] I believe all will submit the necessary documents on time,” Aghvan Vardanyan said.