2012 թվականի հոկտեմբերից Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը 7-8 օրինագիծ է ներկայացրել, սակայն մինչ օրս դրանք ԱԺ նիստի օրակարգ չեն մտնել: Այդ մասին, այսօր՝ մայիսի 20-ին, ՀՀ Ազգային Ժողովի նիստում հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
Ի պատասխան՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ եթե կան կարեւոր ու հրատապ քննարկում պահանջող նախագծեր, ապա Հ. Բագրատյանը թող այդ մասին իրազեկի, ու դրանք կընդգրկվեն քառօրյայի օրակարգում;
Սակայն Բագրատյանը հայտարարեց, որ բոլորն էլ կարեւոր են, ու ԱԺ նախագահը այդ մասին կարող է տեղեկանալ արձանագրային բաժնից:
«Երբ նպատակահարմար գտնեմ, այն ժամանակ էլ կընդգրկեմ»,- պատասխանեց Հ. Աբրահամյանը:
Ի պատասխան՝ Հրանտ Բագրատյանը հայտարարեց, որ ԱԺ-ն դարձել է նախարարություն, իր նախագծերի նկատմամբ կամայական վերաբերմունք կա, ու ահրաժեշտ է փոխել ԱԺ կանոնակարգը;

Оппозиционный депутат Национального собрания Армении, член фракции Армянского национального конгресса и экс-премьер Грант Багратян требует пересмотреть Регламент законодательного органа. На заседании 20 мая депутат заявил, что с октября 2012 года внес в парламент 7-8 законопроектов, однако ни один из них до сих пор не включен повестку НС.
В ответ на это спикер парламента Овик Абрамян посоветовал Г. Багратяну выделить среди представленных законопроектов важные и не терпящие отлагательств, и проинформировать об этом, после чего законопроекты будут включены в повестку.
Экс-премьер заявил, что все представленные им законопроекты важны, а спикер парламента может получить сведения о них из протокольного отдела. «Когда сочту целесообразным, тогда и включу в повестку», - заявил в ответ на это Овик Абрамян.
Грант Багратян заявил после этого, что парламент превратился в министерство, налицо произвольный подход к его законопроектам, и есть необходимость поменять Регламент Национального собрания.